Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Mechanikos šperos

Mechanikos šperos (102 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Pjovimo procesai

  Įrankių dilimo reiškiniai. Įrankių dilimo dėsningumai, pastovumas ir leistinas pjovimo greitis. Įrankių dilimas, patvarumas ir leistinas pjovimo greitis kituose apdirbimo būduose. Drožimas. Gręžimas, gilinimas, plėtimas. Frezavimas. Pratraukimas. Pasipriešinimas pjovimui ir pjovimo jėgos. Pagrindinių faktorių įtaka pjovimo jėgoms, pjovimo jėgų ir galingumo apskaičiavimas. Pasipriešinimas pjovimui. Pjovimo jėgos momentas ir galingumas gręžiant, gilinant ir plečiant. Gilinimas. Plėtimas. Pasipriešinimas pjovimui. Pjovimo jėgos ir galingumas frezuojant. Pasipriešinimas pjovimui ir pjovimo jėgos pratraukiant. Apdirbto paviršiaus kokybė. Pjovimo procesų ypatumai abrazyvinio apdirbimo būduose. Abrazyvinės rišamosios medžiagos. Šlifavimo disko sudėtis, charakteristikos ir žymėjimas. Pagrindiniai šlifavimo būdai. Baigiamieji abrazyvinio apdirbimo būdai.
  Mechanika, špera(10 puslapių)
  2006-05-15
 • Pjovimo procesai (2)

  Įrankių dilimo reiškiniai. Įrankių dilimo dėsningumai, pastovumas ir leistinas pjovimo greitis. Įrankių dilimas, patvarumas ir leistinas pjovimo greitis kituose apdirbimo būduose. Drožimas. Gręžimas, gilinimas, plėtimas. Frezavimas. Pratraukimas. Pasipriešinimas pjovimui ir pjovimo jėgos. Pagrindinių faktorių įtaka pjovimo jėgoms, pjovimo jėgų ir galingumo apskaičiavimas. Pasipriešinimas pjovimui. Pjovimo jėgos momentas ir galingumas gręžiant, gilinant ir plečiant. Gilinimas. Plėtimas. Pasipriešinimas pjovimui. Pjovimo jėgos ir galingumas frezuojant. Pasipriešinimas pjovimui ir pjovimo jėgos pratraukiant. Apdirbto paviršiaus kokybė. Pjovimo procesų ypatumai abrazyvinio apdirbimo būduose. Abrazyvinės rišamosios medžiagos. Šlifavimo disko sudėtis, charakteristikos ir žymėjimas. Pagrindiniai šlifavimo būdai. Baigiamieji abrazyvinio apdirbimo būdai.
  Mechanika, špera(10 puslapių)
  2007-03-27
 • Pjovimo teorija, įrankiai ir staklės

  Pjovimo teorijos pagrindai. Pagrindinės sąvokos ir apibrėžimai. Pagrindiniai pjovimo atvejai. Įrankių pjaunančiosios dalies geometriniai parametrai. Medžiagos būsena pjovimo zonoje, drožlių tipai ir jų subėgimas. Prieaugos susidarymas ant įrankių paviršių; metalo būklė pjovimo zonoje. Jėgų sistema pjaunant metalus. Metalo pjovimo įrankių dilimas ir kt. Apdirbimo pjovimu būdai ir naudojami metalo pjovimo įrankiai. Pjovimo įrankių medžiagos, jų charakteristikos. Pjovimo režimo elementai tekinant. Pagrindinės tekinimo operacijos. Tekinimo peilių tipai. Tekinimo peilių geometriniai elementai. Pjovimo jėgos ir galingumas. Pjovimo režimo elementai gręžime. Grąžtų tipai. Grąžtų geometriniai elementai. Pjovimo jėgos ir galingumas. Pagrindinės frezavimo operacijos. Frezų tipai. Pjovimo jėgos ir galingumas frezuojant. Šlifavimo diskų tipai. Pjovimo jėgos ir galingumas šlifuojant.
  Mechanika, špera(10 puslapių)
  2006-04-04
 • Pneumatika

  Pneumatinių sistemų pranašumai. Pneumatinių sistemų principinės schemos. Kompresorinės pneumatinės pavaros. Kompresorinės stotys. Ventiliatoriai. Ventiliatorių pagrindiniai parametrai, jų reguliavimas. Kompresoriai.
  Mechanika, špera(6 puslapiai)
  2006-01-27
 • Relinės apsaugos ir automatika

  AKI Schemos. Vienkartinio AKI veikimas. Dvikartinio veikimo ARI. ARI paskirtis ir keliami reikalavimai. ARĮ schemoms keliami reikalavimai. Bendros žinios apie įtampos reguliavimą. Automatinis galios transformatoriaus įtampos reguliatorius. AIR kondensatorių baterijomis. Bendros žinios apie aktyviosios galios ir dažnio reguliavimą. Pirminiai turbinų sukimosi dažnio reguliatoriai. Automatinis galios srautų reguliavimas. Kompleksinis dažnio ir aktyviosios galios reguliavimas. Dažnio reguliavimas antrinių dažnio reguliatorių pagalba. Bendrosios žinios apie ADN. Automatinis hidrogeneretoriaus paleidimas vykstant dažnio sumažėjimui energosistemoje. ADN ir DAKĮ schemos. Šiluminių elektrinių savų reikmių atskyrimas sumažėjus energosistemos dažniui.
  Mechanika, špera(13 puslapių)
  2007-04-23
 • Riedmenų techninis eksploatavimas

  Geležinkelių transporto plėtra pasaulinėje. Lokomotyvų ūkis aprūpina geležinkelius. Traukinių eismo grafikas. Lokomotyvų apyvartos ruožai. Lokomotyvų darbo kiekybiniai rodikliai. Kokybiniai rodikliai. Pagrindinės Lokomotyvo brigados (LB) pareigos. Lokomotyvo brigados (LB) darbo metodai. Lokomotyvo brigados (LB) darbo patikimumas ir saugus eismas. Techninės priežiūros (TP) ir remonto (R) sistemos paskirtis ir struktūra. Pagrindinės patikimumo sąvokos. Lokomotyvų eksploatavimo patikimumo valdymas. TP ir ER rūšys. Remonto ciklo planavimo schema. Lokomotyvo diagnostika techninės priežiūros (TP) ir remonto (R) sistemoje. Techninės priežiūros (TP) ir remonto (R) sistemos ekonominis efektyvumas. Agregato remonto metodo esmė. Faktinis ir sąrašinis darbuotojų skaičius. Remonto brigadų darbo organizavimas. Mokslinis darbo organizavimas. Saugaus darbo, sanitarijos ir aplinkosaugos reikalavimai. Techninė priežiūra užsienyje (komercinė veikla). Parangos organizacija, technologija ir priemonės. Degalų sąnaudų ir atsargų nustatymas. Tepalų sąnaudų ir atsargų nustatymas. Smėlio ūkio įrenginiai ir sąnaudų bei atsargų apskaičiavimas. Lokomotyvų plovimo, valymo ir apsukimo įrenginiai. Lokomotyvų depai. Pastatų tipai. Vagonų techninės priežiūros ir remontų sistema, keleivinių ir krovininių vagonų priežiūrų ir remontų ypatumai. Vagonų parko darbo rodikliai, kiekybiniai ir kokybiniai. Vagonų plovimo ir išgarinimo punktai, būtina įranga. Sąstatų vagonų techninės kontrolės organizavimas. Refrižeratorių techninė priežiūra. Keleivinių vagonų eksploatavimo ypatumai. Traukinių brigadų darbuotojų darbo ir poilsio režimai. Automatinių stabdžių techninės priežiūros organizavimas.
  Mechanika, špera(8 puslapiai)
  2009-01-14
 • Rišamosios medžiagos

  Rišamųjų medžiagų paruoštukė (vokiečių kalba). Bindemittel. Zemente. Gips. Zuschlagstoffe. Betonzuschlagstoffe. Beton. Stahlbeton. Baumetalle. Rohbau in Stahl und Leichtmetall. Bauholz. Vergütete Hölzer. Plaste. Anforderungen An Die Gebäude.
  Mechanika, špera(4 puslapiai)
  2005-11-19
 • Siurbliai (2)

  Siurbliai. Turiniai siurbliai. Dinaminiai siurbliai. Siurblio sistema ir jos elementai. Veikimo principas. Geometrinis siurbimo aukštis. Geometrinis slėgimo aukštis. Siurblio charakteristika. Siurblių techniniai (darbo) parametrai. Turiniai siurbliai. Stūmokliniai siurbliai (skriejikinis). Stūmokliniai. Membraniniai. Kumšteliniai stūmokliniai siurbliai. Diafragminiai siurbliai. Rotoriniai siurbliai. Plunžeriniai siurbliai. Spinduliniai plunžeriniai spinduliai. Ašiniai-plunžeriniai siurbliai. Krumpliaratoriniai siurbliai. Su išoriniu krumpliu sukabinimu. Kumštiniai siurbliai. Sraigtiniai siurbliai. Turinių siurblių privalumai ir trūkumai. Dinaminiai siurbliai. Išcentriniai siurbliai. Sukūriniai siurbliai. Dinaminių siurblių privalumai ir trūkumai. Siurbimo aukštis ir kavitacija. Hidrauliniai aparatai. Siurblio rėžiminio darbo taško nustatymas. Lygiagretus siurbliu jungimas.
  Mechanika, špera(6 puslapiai)
  2012-02-09
 • Skysčių mechanika

  Skysčio sąvoka. Tankis. Suspaudžiamumas. Temperatūrinis išsiplėtimas. Klampa. Idealaus skysčio sąvoka. Skystį veikiančios jėgos. Skysčio slėgio savoka, matavimo vienetai. Eulerio lygtys. Pagrindinis hidrostatikos dėsnis. Paskalio dėsnis. Skystiniai prietaisai slėgiui matuoti. Mechaniniai prietaisai slėgiui matuoti. Slėgio į plokščią paviršių atstojamoji jėga. Slėgio į kreivą paviršių atstojamoji jėga. Archimedo dėsnis. Skysčio tėkmė jos tipai ir parametrai. Tėkmės vientisumo lygtys. Bernulio lygtys. Hidraulinių nuostolių sąvoka. Turbulentinė tekėjimo struktūra. Šezi formulė. Angos ir antgalio sąvokos. Hidraulinis smūgis ir jo parametrai. Kavitacijos reiškinys. Hidraulinių reiškinių modeliavimas. Hidraulinio panašumo kriterijai ir modeliavimo masteliai. Skysčio tėkmės matematiniai modeliai. Gruntinio vandens dinamikos pagrindai. Gruntinio vandens filtracija.
  Mechanika, špera(6 puslapiai)
  2005-06-19
 • Skysčių mechanika (2)

  Skysčių mechanikos apibrėžimas. Trumpa hidraulikos apžvalga. Skysčių mechanikoje naudojami metodai. Skystis, jo apibrėžimas. Lašeliniai ir dujiniai skysčiai. Idealūs ir realūs skysčiai. Skysčių fizikinės savybės (tankis, tamprumas, klampa, kapiliarumas). Jėgos, veikiančios skystyje. Hidrostatikos apibrėžimas. Hidrostatinis slėgis, jo savybės. Skysčių pusiausvyros diferencialinė lygtys Oilerio hidrostatikos lygtys). Skysčių pusiausvyros diferencialinių lygčių integravimas. Pagrindinis hidrostatikos dėsnis. Pagrindinė hidrostatikos lygtis. Geometrinė ir energetinė jos interpretacija. Absoliutus ( pilnutinis) ir manometrinis (perteklinis) slėgis. Vakuuminis slėgis. Slėgio matavimo prietaisai. Paskalio dėsnis ir techninis taikymas. Hidraulinis presas. Skysčio slėgio jėga į plokščią paviršių. Jėgos dydis, kryptis, pridėties taškas. Archimedo dėsnis. Kūnų plūdrumas ir stabilumas. Hidrodinaminės charakteristikos. Skysčio dalelių judėjimo greitis ir hidrodinaminis slėgis. Pagrindines sąvokos, apibūdinančios skysčių tekėjimą. Tėkmė linija, trajektorija, elementarioji čiurkšlė, tėkmė. Skysčių tekėjimo tyrimo metodai. Lagranžo ir Oilerio metodai. Tėkmės geometriniai ir hidrauliniai elementai (parametrai). Tėkmės geometriniai ir hidrauliniai elementai (parametrai). Elementariosios čiurkšlės debitas. Tėkmės debitas, vidutinis greitis, tėkmės vientisumo lygtis. Neklampaus skysčio dinamika. Diferencialinės skysčių tekėjimo lygtys. (Oilerio hidrodinamikos lygtys). Bernulio lygtis idealiojo skysčio elementariajai čiurkšlei. Lygties geometrinė ir energetinė prasmė. Bernulio lygtis. Pjezometrinis nuolydis, hidraulinis nuolydis. Hidrauliniai nuotoliai, jų priežastys ir rūšys. Laminarinis ir turbulentinis skysčių tekėjimas. Reinoldso skaičius. Skysčių tolyginio tekėjimo lygtis. Turbulentinė tėkmė. Tikrasis greitis taške ir vidurkinis greitis. Reinoldso - Businesko turbulentinės tėkmės modelis. Greičių ir slėgių pulsacija. Tangentiniai įtempimai turbulentinėje tėkmėje, greičių pasiskirstymas turbulentinės tėkmės skerspjūvyje. Laminarinė plėvelė. Hidrauliškai lygūs ir šiurkštūs paviršiai. Hidrauliniai kelio nuostoliai turbulentinėje tėkmėje. Nikuradzės bandymai. Šezi formulė. Vamzdžių ir vamzdynų hidraulinis skaičiavimas. Gyvenviečių vandentiekio sistemos. Pagrindinių vandentiekio elementų konstrukcijos ir įrengimas. Vandens apskaitos mazgas. Gaisrinis vandentiekis. Laistymo čiaupai. Hidraulinio skaičiavimo uždaviniai.
  Mechanika, špera(23 puslapiai)
  2005-06-22
 • Skysčių mechanika (3)

  Skysčių mechanikos apibrėžimas. Trumpa hidraulikos apžvalga. Skysčių mechanikoje naudojami metodai. Skystis, jo apibrėžimas. Lašeliniai ir dujiniai skysčiai. Idealūs ir realūs skysčiai. Skysčių fizikinės savybės (tankis, tamprumas, klampa, kapiliarumas). Jėgos, veikiančios skystyje. Hidrostatikos apibrėžimas. Hidrostatinis slėgis, jo savybės. Skysčių pusiausvyros diferencialinė lygtys Oilerio hidrostatikos lygtys). Skysčių pusiausvyros diferencialinių lygčių integravimas. Pagrindinis hidrostatikos dėsnis. Pagrindinė hidrostatikos lygtis. Geometrinė ir energetinė jos interpretacija. Absoliutus ( pilnutinis) ir manometrinis(perteklinis) slėgis. Vakuuminis slėgis. Slėgio matavimo prietaisai. Paskalio dėsnis ir techninis taikymas. Hidraulinis presas. Skysčio slėgio jėga į plokščią paviršių. Jėgos dydis, kryptis, pridėties taškas. Skysčio slėgio jėga į kreivalinijinius paviršius. Slėgio epiūros. Slėgio kūnai. Jėgos dydis, kryptis pridėties taškas. Archimedo dėsnis. Kūnų plūdrumas ir stabilumas. Skysčių kinematikos ir skysčių dinamikos apibrėžimai. Hidrodinaminės charakteristikos. Skysčio dalelių judėjimo greitis ir hidrodinaminis slėgis. Pagrindines sąvokos, apibūdinančios skysčių tekėjimą. Tėkmė linija, trajektorija, elementarioji čiurkšlė, tėkmė. Skysčių tekėjimo tyrimo metodai. Lagranžo ir Oilerio metodai. Tėkmės geometriniai ir hidrauliniai elementai (parametrai). Skysčių tekėjimo rūšys. Elementariosios čiurkšlės debitas. Tėkmes debitas, vidutinis greitis, tėkmės vientisumo lygtis. Neklampaus skysčio dinamika. Diferencialinės skysčių tekėjimo lygtys. (Oilerio hidrodinamikos lygtys). Bernulio lygtis idealiojo skysčio elementariajai čiurkšlei. Lygties geometrinė ir energetinė prasmė. Bernulio lygtis realiojo skysčio elementariajai čiurkšlei. Lygties geometrine ir energetine prasmė. Pjezometrinis nuolydis, hidraulinis nuolydis. Bernulio lygtis realiojo skysčio tėkmei. Koriolio koeficientas. Lygties geometrinė ir energetinė prasmė, Bernulio lygties grafikas. Bernulio lygties taikymo ribos ir praktinio taikymo pavyzdžiai (venturimetras, ežektorius). Hidrauliniai nuotoliai, jų priežastys ir rūšys. Laminarinis ir turbulentinis skysčių tekėjimas. Reinoldso skaičius. Skysčių tolyginio tekėjimo lygtis. Laminarinis skysčių tekėjimas. Greičių pasiskirstymas. Kelio hidrauliniai nuostoliai laminarinėje tėkmėje. Turbulentinė tėkmė. Tikrasis greitis taške ir vidurkinis greitis. Reinoldso - Businesko turbulentinės tėkmes modelis. Greičių ir slėgių pulsacija. Tangentiniai įtempimai turbulentinėje tėkmėje, greičių pasiskirstymas turbulentinės tėkmės skerspjūvyje. Laminarinė plėvelė. Hidrauliškai lygūs ir šiurkštūs paviršiai. Ekvivalentinis šiurkštumas. Pakraštinis tėkmės sluoksnis. Pradinis ruožas. Hidrauliniai kelio nuostoliai turbulentinėje tėkmėje. Nikuradzės bandymai. Hidraulinės trinties koeficientas. Šezi formulė. Vietiniai hidrauliniai nuostoliai. Vietinių kliūčių koeficientai. Sistemos pasipriešinimo koeficientas. Vamzdžių ir vamzdynų hidraulinis skaičiavimas. Bendros sąvokos ir nuostatai. Trumpų vamzdžių hidraulinis skaičiavimas (ištekėjimas į rezervuarą, sifonas, siurblio siurbimo vamzdis). Ilgų vamzdžių skaičiavimas. Paprasto ilgo vamzdžio hidraulinis skaičiavimas. Vamzdynų hidraulinis skaičiavimas (nuosekliai ir lygiagrečiai sujungti vamzdynai, vamzdis su tolygiai mažėjančiu debitu). Nenusistovėjęs slėginis skysčių tekėjimas vamzdžiuose. Hidraulinis smūgis. Hidraulinis taranas. Skysčių tekėjimas pro angas ir antgalius. Angų tipai. Čiurkšlės suspaudimo atvejai. Čiurkšlės suspaudimo koeficientas. Nenusistovėjęs skysčių tekėjimas pro mažą neapsemtą ir apsemtą angą. Čiurkšlės suspaudimo, greičio ir debito koeficientai. Jų priklausomybė nuo Reinoldso skaičiaus. Nenusistovėjęs skysčių tekėjimas pro dideles angas. Nenusistovėjęs skysčių tekėjimas pro antgalius. Antgalių tipai. Nenusistovėjęs skysčių tekėjimas pro angas ir antgalius. Hidraulinės čiurkšlės. Apsemtos ir neapsemtos hidraulinės čiurkšlės. Gaisrinės čiurkšlės. Skaičiuojamieji čiurkšlių parametrai. Čiurkšlių ir kietų kūnų tarpusavio sąveika. Dinaminis ir reaktyvinis čiurkšlės veikimas. Hidraulinių reiškinių modeliavimas. Geometrinis, kinematinis ir dinaminis hidraulinių reiškinių panašumas. Panašumo kriterijai.
  Mechanika, špera(19 puslapių)
  2006-06-08
 • Staklės

  Stabdžiai. Staklių mechanizmų kinematinių grandinių skaičiavimas. Judesių suteikimo mechanizmai. Staklių gitaros ir jų keičiamųjų krumpliaračių parinkimas. Belaipsnio reguliavimo pavaros ir mechanizmai. Greičių variatoriai. Diferencialiniai mechanizmai. Reversavimo mechanizmai. Krumpliastiebinės pavaros. Universaliosios dalijimo galvutės ir dalijimo stalai. Griebtuvai ir spraudikliai. Ruošinių ir įrankių tvirtinimo gręžimo staklėse įranga. Apvaliojo šlifavimo staklės. Becentrinis šlifavimas. Išbaigimo staklės. Tekinimo peiliai. Tekinimas. Tekinimo procesas. Pjovimo gylis. Pjovimo jėgos ir galingumas tekinant. Pjovimo parametrų ryšys. Reikalingų apdirbimo sąlygų parinkimas. Drožlės susidarymas. Dilimas ir patvarumas. Tepimo aušinimo medžiagos, jų paskirtis.
  Mechanika, špera(9 puslapiai)
  2005-10-26
 • Statybinės ir apdailos medžiagos

  Pagrindinės medžiagų savybės. Kitos savybės. Fizinės ir cheminės savybės. Porėtosios medžiagos. Poros. Savybės susijusios su drėgme, vandeniu. Savybės, susijusios su temperatūra. Medžiagų patvarumas ugniai. Atsparumas ugniai. Cheminės savybės. Mechaninės savybės. Uolienos. Klasifikacija (uolienų)(Pagal susidarymą). Anizotropiniai mineralai. Amorfiniai mineralai. Mineralai pagal cheminę sudėtį. Mineralų kietumo skalė (Moso). Intruzinės (giluminės) uolienos. Išsiliejusios uolienos. Nuotrupinės biriosios uolienos. Nuotrupinės sucementuotos uolienos. Metamorfinės uolienos. Akmens apdorojimas. Mediena, jos gaminiai. Medžio sandara. Medienos makrostruktūra. Mediena (statybiniu atžvilgiu) susideda iš. Medienos apsauga. Medienos Džiovinimas. Cheminė apsauga. Konstrukcinė apsauga. Medžio asortimentas. Gaminiai. Statybinė keramika. Keraminių gaminių žaliava. Termoizoliacinės medžiagos. Termoizoliacinių medžiagų savybės. Dažymo medžiagų žaliavos. Dažų savybės. Dažai pagal rišamąją medžiagą. Lakais. Plastmasių komponentai. Mineralinės rišančios medžiagos. Orinės. Hidraulinės. Betonai ir skiediniai. Betonai skirstomi pagal tūrio masę. Skirstomi pagal rišamąsias medžiagas. Betonai skirstomi pagal paskirtį. Statybinis stiklas. Stiklo gamyba. Stiklo gaminiai.
  Mechanika, špera(15 puslapių)
  2008-06-19
 • Statika ir kinematika

  Pagrindinės statikos sąvokos: kietasis kūnas, jėga, jėgų sistemos. Ryšiai, jų tipai ir reakcijos. Atstojamosios projekcijos teorema. Plokščia susikertančių jėgų sistema, jų pusiausvyros sąlygos ir lygtys. Varinjono teorema. Jėgų pora, jų savybės. Puanso teorema. Santvara. Kūnų sistemos pusiausvyra. Jėgos vektoriaus momentas centro atžvilgiu. Jėgos momentas ašies atžvilgiu. Jėgų poros vektoriaus momentas. Erdvinės bet kaip išdėstytos jėgų sistemos redukavimas. Slydimo trintis. Riedėjimo trintis. Lygiagrečių jėgų centras. Kūno slinkimas. Kūno sukimasis apie nejudančią ašį. Kūno kampinis greitis. Kampinis pagreitis. Kūno tolygus ir tolygiai kintamas sukimasis. Besisukančio kūno taškų greitis. Besisukančio kūno taškų pagreitis. Sudėtinis taško judėjimas. Plokščias kūno judėjimas.
  Mechanika, špera(3 puslapiai)
  2005-06-14
 • Statika ir kinematika (2)

  Statika. Statikos pagrindinės sąvokos ir aksiomos. Ryšiai ir jų reakcijos. Jėga ir jos projekcija ašyje ir plokštumoje. Susikertančių jėgų sudėtis ir pusiausvyros sąlygos. Trijų jėgų teorema. Jėgos momentas. Varinjono teorema. Lygiagrečių jėgų sudėtis ir jų pusiausviros sąlyga. Jėgų pora ir jos momentas. Plokščiosios lygiagrečių jėgų sistemos pusiausvyra. Jėgų porų ekvivalentiškumas. Plokščioji jėgų sistema, pusiausvyros sąlygos. Išskirstyti krūviai. Puanso teorema. Plokščiosios jėgų sistemos redukcija. Plokščiosios bet kaip išdėstytų jėgų sistemos pusiausvyra. Pusiausvyra įvertinant slydimo trintį. Pusiausvyra įvertinant riedėjimo trintį. Santvaros ir jų skaičiavimas. Erdvinė susikertančių jėgų sistema ir jos pusiausvyra. Jėgos momentas taško atžvilgiu kaip vektorius. Jėgos momentas ašies atžvilgiu. Erdvinė lygiagrečių jėgų sistema ir jos pusiausvyra. Erdvinė bet kaip išdėstytų jėgų sistema ir jos pusiausvyra. Erdvinės jėgų sistemos redukcija. Svorio centras. Kinematika. Pagrindinės kinematikos sąvokos. Taško judėjimo apibrėžimo būdai. Taško greitis ir pagreitis. Taško greitis ir pagreitis Dekarto koordinačių ašyse. Kai kurie taško judėjimo atvejai. Standaus kūno slinkimas. Standaus kūno sukimasis. Kampinis greitis ir kampinis pagreitis. Standaus kūno tolygus ir tolygiai kintamas sukimasis. Besisukančio kūno greičiai ir pagreičiai. Sudėtinis taško judėjimas. Kūno plokščiojo judėjimo dėsnis. Greičių centras. Pagreičių centras.
  Mechanika, špera(12 puslapių)
  2008-01-19
 • Taikomoji mechanika

  Krumpliaratiniai mechanizmai. Perdavimo skaičius ir perdavimo santykis. Krumpliaratinių pavarų klasifikacija. Krumpliaratinių mechanizmų klasifikacija. Krumpliaračių klasifikacija. Pagrindiniai krumpliaračio dydžiai. Krumplių profilių parinkimas. Evolventė ir jos savybės. Pagrindinis sankibos dėsnis. Krumplių profilių braižymas išorinėje sankiboje. Perdengimo koeficientas. Krumpliaračių gamybos būdai. Įrankio gamybinis kontūras. Sudėtingi krumpliniai mechanizmai. Planetinių reduktorių krumpliaračių krumplių skaičiaus parinkimas ir parinkimo teisingumo patikrinimas. Mechanizme veikiančios jėgos. Mašinos judesio netolygumas. Masių ir jėgų redukavimas. Grafinis mašinos judėjimo dėsnio nustatymas. Vittenbauerio būdas judėjimo dėsnio nustatymui. Smagračio įtaka į mašinos judesį. Smagračio skaičiavimas. Rotorių balansavimas. Mašinos veikimas į pamatą ir jos išsvėrimas pakeičiančiųjų masių metodu. Epicikliniai mechanizmai. Diferencialai ir planetiniai reduktoriai.
  Mechanika, špera(13 puslapių)
  2006-01-16
 • Taikomoji mechanika (3)

  Mašinų ir mechanizmų teorijos nagrinėjamasis objektas, reikšmė. Mašina, mechanizmas, jų analizės ir sintezės uždaviniai. Grandys, kinematinės poros, kinematinių porų klasifikacija pagal jas sudarančių grandžių reliatyviojo judesio trajektorija; žemesnės ir aukštesnės kinematinės poros; jų klasifikacija pagal laisvės laipsnius reliatyviam judėjime? Kinematinė grandinė, mechanizmas, erdviniai mechanizmai, mechanizmų laisvės laipsnių skaičius. Plokščiųjų mechanizmų sandaros formulė ir jos panaudojimo pavyzdžiai. Atliekami ryšiai mechanizmuose vidinei mechanizmų laisvumai. Mechanizmų aukštesniųjų porų pakeitimas žemesnėmis. Mechanizmų sandaros grupės ir Asuro pasiūlyta mechanizmų klasifikacija. Mechanizmų tipai. Skriejiko svirties mechanizmas, kaitos koeficientas. Skriejiko-slankiklio mechanizmas. Keturgrandžiai kulisiniai mechanizmai. Plokščių svirtinių mechanizmų kinematinė sintezė. Antros klasės mechanizmų grandžių padėčių nustatymas. Grafinis diferencijavimas ir integravimas. Greičių ir pagreičių analogai. Kumštelinių mechanizmų tipai. Kumštelinio mechanizmo su smailu sekikliu kinematinė analizė. Kumštelinio mechanizmo su plokščiu slankiojančiu sekikliu kinematinė analizė. Sekiklio judėjimo dėsniai. Slėgio ir judesio perdavimo kampai. Krumpliaračių elementai. Evolventinis sukimas. Nuliniai ir nenuliniai krumpliaračiai. Krumplių pavarų kokybės rodikliai. Sudėtiniai krumpliniai mechanizmai. Diferencialiniai mechanizmai, Viliso formulė. Planetiniai mechanizmai, jų perdavimo santykis. Mašinas ir mechanizmus veikiančios jėgos. Redukavimo grandies pradinio kampinio greičio r,0 nustatymas grafiniu būdu. Mašinos sukimosi greičio netolygumo koeficientas. Smagračio inercijos momento nustatymas Vitenbauerio būdu. Mechanizmų atsverimas. Rotorių neatsvertumas. Rotorių balansavimas. Rotorių atsverimas.
  Mechanika, špera(11 puslapių)
  2006-05-03
 • Taikomoji mechanika (4)

  Mašinų ir mechanizmų teorijos nagrinėjamasis objektas, reikšmė. Mašina, mechanizmas, jų analizės ir sintezės uždaviniai. Grandys, kinematinės poros, kinematinių porų klasifikacija pagal jas sudarančių grandžių reliatyviojo judesio trajektoriją; žemesnės ir aukštesnės kinematinės poros; jų klasifikacija pagal laisvės laipsnius reliatyviam judėjime. Kinematinė grandinė, mechanizmas, erdviniai mechanizmai, mechanizmų laisvės laipsnių skaičius. Plokščiųjų mechanizmų sandaros formulė ir jos panaudojimo pavyzdžiai. Atliekami ryšiai mechanizmuose; vidiniai mechanizmų laisvumai. Mechanizmų aukštesniųjų porų pakeitimas žemesnėmis. Mechanizmų sandaros grupės ir Asuro pasiūlyta mechanizmų klasifikacija. Mechanizmų tipai. Skriejiko svirties mechanizmas, kaitos koeficientas. Skriejiko-slankiklio mechanizmas. Keturgrandžiai kulisiniai mechanizmai. Plokščių svirtinių mechanizmų kinematinė sintezė. Antros klasės mechanizmų grandžių padėčių nustatymas. Diada su vidine slenkamąja pora. Grafinis diferencijavimas ir integravimas. Greičių ir pagreičių analogai. Kumštelinių mechanizmų tipai. Kumštelinio mechanizmo su smailu sekikliu kinematinė analizė. Kumštelinio mechanizmo su plokščiu slankiojančiu sekikliu kinematinė analizė. Sekiklio judėjimo dėsniai. Slėgio ir judesio perdavimo kampai. Krumpliaračių elementai. Evolvetinis sukimas. Nuliniai ir nenuliniai krumpliaračiai. Krumplių pavarų kokybės rodikliai. Sudėtiniai krumpliniai mechanizmai. Diferencialiniai mechanizmai. Viliso formule. Planetiniai mechanizmai, jų perdavimo santykis. Mašinas ir mechanizmus veikiančios jėgos. Redukavimo grandies pradinio kampinio greičio nustatymas grafiniu būdu. Mašinos sukimosi greičio netolygumo koeficientas. Smagračio inercijos momento nustatymas Vitenbauerio būdu. Mechanizmų atsvėrimas. Rotorių balansavimas. Rotorių atsvėrimas.
  Mechanika, špera(15 puslapių)
  2006-09-08
 • Taikomoji mechanika (5)

  Mašina, mechanizmas, jų klasifikacija. Laisvės laipsniai ir apibendrintos koordinatės. Kinematinės poros ir jų klasifikacija. Kinematinės grandys. Mechanizmų struktūrinė ir kinematinė schemos. Bendroji mechanizmo struktūrinė formulė. Plokščių mechanizmų struktūrinė formulė. Pasyviosios grandys. Vidiniai mechanizmo laisvumai. Aukštesnių kinematinių porų pakeitimas žemesniosiomis. Plokščių mechanizmų klasifikacija. Assūro grupės. Plokštieji svirtiniai mechanizmai PSM. Keturgrandis šarnyrinis mechanizmas. Jo charakteristika. Skriejiklio – slankiklio mechanizmas. Jo charakteristika. Kulisinis mechanizmas. Jo charakteristika. Keturgrandžio šarnyrinio mechanizmo metrinė sintezė. Skriejiklio-slankiklio mechanizmo metrinė sintezė. Kulisinio mechanizmo metrinė sintezė. Kinematinė mechanizmo analizė, jos uždaviniai ir metodai. Kinematinės diagramos. Greičių ir pagreičių analogai. Grafinis diferencijavimas. Grafinis integravimas. Ryšys tarp diferencialinės ir integralinės kreivės. Keturgrandžio šarnyrinio mechanizmo grafoanalitinė kinematika. Skriejiklio slankiklio mechanizmo grafoanalitinė kinematika. Kulisinio mechanizmo grafoanalitinė kinematika. Kumšteliniai mechanizmai, jų klasifikacija. Slėgio ir judesio perdavimo kampai kumšteliniame mechanizme. Kumštelinio mechanizmo pagrindiniai dydžiai. Sekiklio judėjimo dėsniai. Grafoanalitinis ir analitinis slėgio ir judesio perdavimo kampo nustatymo būdas. Kumštelis mechanizmas su smailiu sekliu. Dydžių nustatymas ir profilio sintezė. Kumštelinis mechanizmas su sekikliu su ritinėliu.
  Mechanika, špera(12 puslapių)
  2006-11-14
 • Taikomoji mechanika (9)

  Kinematinės poros. Grandys. Kinematinių porų tipai. Mechanizmas ir jo laisvės laipsnių skaičius. Kinematinė grandinė. Mechanizmas. Mechanizmo laisvės laipsnių skaičius. Mechanizmo sandaros formulė (formulė mechanizmo laisvės laipsnių skaičiui rasti). Aukštesniųjų kinematinių porų pakeitimas žemesniosiomis. Plokščiųjų mechanizmų sudarymas prijungiant struktūrines grupes. Mechanizmų sandaros grupės. Naujų mechanizmų sudarymas. Plokščiųjų mechanizmų klasifikacija, paremta Asuro grupių taikymu. Mechanizmų tipai. Svirtiniai mechanizmai. Svarbiausi plokštieji svirtiniai mechanizmai ir jų savybės. Keturgrandžiai šarnyriniai mechanizmai. Skriejiko - svirties mechanizmas. Skriejiko – slankiklio mechanizmas. Keturgrandžiai kulisiniai mechanizmai. Plokščiųjų svirtinių mechanizmų kinematinė sintezė. Bendri mechanizmų sintezės uždaviniai. Keturgrandžių plokščiųjų mechanizmų kinematinė sintezė. Plokščiųjų svirtinių mechanizmų kinematinė analizė. Kinematinės diagramos. Grafinis diferencijavimas. Grafinis integravimas. Greičių ir pagreičių analogai. Kumšteliniai mechanizmai. Kumštelinių mechanizmų tipai. Kumštelinių mechanizmų kinematinė analizė. Kinematinės analizės uždaviniai ir metodai. Slėgio ir judesio perdavimo kampai. Sekiklio judėjimo dėsniai. Krumpliniai mechanizmai. Pavaros, jų tipai, perdavimo santykis. Cilindrinių tiesiakrumplių krumpliaračių elementai. Krumplinių profilių savybės. Pradiniai apskritimai. Evolventinis sukibimas. Pagrindinis apskritimas evolventiniame kabinimesi. Krumplių interferencija ir pagrindinės evolventinio kabinimosi savybės. Krumpliaračių gamybos būdai. Staklinis kabinimasis. Pradinis gamybinis kontūras (PGK). Dalijamasis ir pradinis apskritimai. Nuliniai ir nenuliniai krumpliaračiai. Krumplinių pavarų kokybės rodikliai. Sudėtingi krumpliniai mechanizmai. Sudėtingi krumpliniai mechanizmai su nejudančiomis sukimosi ašimis. Satelitiniai (epicikliniai) krumpliaratiniai mechanizmai. Mechanizmų atsvėrimas. Rotorių neatsvertumas. Rotorių atsvėrimas.
  Mechanika, špera(37 puslapiai)
  2008-09-02
Puslapyje rodyti po