Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Roboto projektavimas (4)

Roboto projektavimas (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbe apžvelgti pagrindiniai robotizuoto technolognio komplekso projektavimo etapai. Roboto struktūrinė schema. Technologinio komplekso komponavimo schema. Roboto darbo ciklograma. Roboto grandžių judesių parametrų nustatymas: grandžių greičių, pagreičių, masių ir veikiančių jėgų nustatymas. Roboto grandžių greičių ir pagreičių skaičiavimas. Masių ir veikiančių jėgų skaičiavimas. Pradinis mechaninės laikančiosios sistemos projektavimas programa APM WinMachine. Sunkio ir inercijos bei momentų skaičiavimas. Patikslintas mechaninės laikančiosios sistemos projektavimas programa APM WinMachine. Kinematinis perdavų skaičiavimas. Pirmos perdavos X ašies kryptimi skaičiavimas. Antros perdavos Z ašies kryptimi skaičiavimas. Vykdiklių ir grįžtamojo ryšio keitiklių skaičiavimas ir parinkimas. Eksplotaciniai reikalavimai ir darbo sauga. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Pramoninio roboto konstrukcija priklauso nuo daugelio veiksnių: nuo jo paskirties, manipuliavimo objekto pobūdžio, našumo rodiklių (ciklo trukmės, darbo įtaiso poslinkių, greičių ir pagreičių), technologinio procesų parametrų. Roboto paskirtį lemia automatizuojamo technologinio proceso pobūdis, aptarnaujamų įrengimų nomenklatūra, konstrukciniai technologiniai parametrai. Robotų technika ir lanksčiosios gamybos sistemos – svarbiausias techninis gamybos intensyvumo pagrindas. Kiekvienais metais vis plačiau naudojami pramoniniai robotai ir robotizuotosios sistemos, kurios padeda įvaldyti naujus technologinius procesus, atpalaiduoti žmones nuo sunkaus, varginančio, monotoniško rankų darbo, dažnai ir sveikatai kenksmingoje aplinkoje. Robotai ir robotizuotosios sistemos – vienas iš didžiausių gamybos technologijos ir organizavimo laimėjimų.

Robotai perėjo ilgą tobulėjimo laikotarpį. Nuo pirmųjų žaislinių robotų iki tikrų žmogaus pagalbininkų, ypač pramonėje. Pagal manipuliatoriaus valdymo principą pramoniniai robotai skirstomi į tris kartas. Pirmos kartos robotams priskiriami robotai, galintys atlikti žmogaus užduotį tik jiems gerai pritaikytomis nekintamomis sąlygomis ir valdomi pagal nekintančią programą. Antrajai kartai priskiriami robotai, kurie turi jutiklius ir sugeba prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Trečiajai kartai priskiriami robotai su dirbtiniu intelektu. Tai tobuliausia adaptyvių sistemų klasė, gebanti apdoroti plataus diapazono informaciją, kryptingiau elgtis kintančioje aplinkoje.

Skirtinga robotų sandara priklauso nuo jų paskirties, o klasifikacija nuo požymių. Bet beveik visų robotų pagrindiniai struktūriniai elementai yra analogiški pramoninių robotų sandarai.

Pagrindinės pramoninių robotų struktūrinės dalys:
• mechaninė sistema - manipuliatorius sujudančiu arba įtvirtintu pagrindu;
• valdymo sistema;
• informacijos sistema (jutiklis).

Šiame darbe bus apžvelgti pagrindiniai robotizuoto technolognio komplekso projektavimo etapai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis1.53 MB
AutoriusArtur
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Baksys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Roboto projektavimas (4) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Baksys
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą