Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Vertikalus stūmoklinis kompresorius

Vertikalus stūmoklinis kompresorius

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Mašinų ir mechanizmų teorija. MMT kursinio projekto užduotis 1-3. Duomenys: Svirtinio mechanizmo sintezė ir analizė. Svirtinio mechanizmo struktūrinė analizė. Svirtinio mechanizmo sintezė. Svirtinio mechanizmo įėjimo grandies vidutinio kampinio greičio dydžio ir krypties nustatymas. Svirtinio mechanizmo dinaminė analizė ir uždaviniai, Dinaminės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo dinaminės analizės skaičiavimo algoritmo sudarymas. Svirtinio mechanizmo charakteristikos, Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Išėjimo grandies išorinė charakteristika. Mechanizmo dinaminis modelis ir judėsio lygtis. Dinaminio modelio parametrų skaičiavimas. Mechanizmo dinaminė sintezė. Svirtinio mechanizmo kinematinė analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas planų metodu. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas analiziniu metodu. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė. Jėginės analizės tikslas ir uždaviniai. Svirtinio mechanizmo jėgų analizė kinetostatiniu metodu. Rezultatų palyginimas. Svirtinio mechanizmo jėgų analizė analiziniu metodu. Rezultatų palyginimas.

Ištrauka

Užduotis išduota.
Atlikti VERTIKALAUS STŪMOKLINIO KOMPRESORIAUS, svirtinio mechanizmo sintezę, kinematinę bei dinaminę analizę, pateikiant visus skaičiavimus ir grafinę medžiagą.

Kompresorius yra mašina dujoms (orui, azotui, amonjakui, freonui) suslėgti. Vertikaliojo 1 cilindro stūmoklinio kompresoriaus pagrindinis mechanizmas yra skriejiko-slankiklio mechanizmas. Jo įėjimo (varančioji) grandis – alkūninis velenas 1 – švaistikliu 2 sujungtas su cilindre slankiojančiu stūmokliu (slankikliu) 3. Alkūninį veleną suka elektros variklis 4 per planetinį reduktorių 5, skirtą kampiniam greičiui sumažinti. Ant alkūninio veleno įtvirtintas smagratis 6, kuris sumažina kampinio greičio kitimo netolygumą. Mašinos detalių slydimo paviršiams tepti naudojama cirkuliacinė tepimo sistema: į visas tepimo vietas tepalas patenka vamzdeliais, kuriais jį varo siurblys 7. Siurblio įėjimo veleną suka pagrindinis velenas per kūginę krumplinę pavarą, sudarytą iš tiesiakrumplių krumpliaračių za ir zb.
Kompresoriaus stūmokliui slenkant žemyn, didėja cilindro ertmės virš stūmoklio tūris, dujų slėgis joje mažėja. Kai jis sumažėja iki atmosferinio slėgio patm=0,1Mpa, atsidaro vožtuvas 8 ir į cilindrą įsiurbiamos dujos; Stūmokliui kylant į viršų, dujos suslegiamos. Kai slėgis cilindre padidėja iki pmax, kuriam sureguliuota išleidimo vožtuvo 9 spyruoklė, vožtuvas atsidaro ir suslėgtos dujos išstumiamos į rezervuarą ar vamzdyną.
Svirtinis mechanizmas yra ašinis skriejiko-slankiklio mechanizmas. Jo švaistiklio ilgis nustatomas atsižvelgiant į slėgio kampą.
Dinaminė sintezė ir analizė. Slėgio kitimą kompresoriaus cilindre priklausomai nuo stūmoklio padėties vaizduoja indikatorinė diagrama. Maksimali slėgio reikšmė pmax nurodyta duomenų lentelėje. Pradinės grandies 1 masės centras S1 yra jos sukimosi ašyje; slankiklio 3 masės centras S3 yra ašyje B.
Kumštelinis mechanizmas – tai plunžerinio siurblio mechanizmas. Siurblio plunžeris (ilgas stūmoklis) kartu yra ir slankiojantis mechanizmo sekiklis. Kumštelio teorinio profilio pradinis spindulys, ekscentricitetas ir sekiklio suapvalinimo spindulys r nustatomi tokiu pat būdu kaip ir kumštelinių mechanizmų, kurių sekiklis baigiasi ritinėliu. Fiziniai kumštelio posūkio kampai j2 ir j4, atitinkantys sekiklio nejudėjimo fazes, lygus nuliui.
Krumplinė pavara sudaryta iš tiesiakrumplių kūginių krumpliaračių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis202.36 KB
AutoriusKęstutis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBaurinienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertikalus stumoklinis kompresorius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Baurinienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą