Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Planetinio reduktoriaus tyrimas (2)

Planetinio reduktoriaus tyrimas (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Mašinų elementų laboratorinis darbas nr.6. Darbo tikslai: Susipažinti su planetinio reduktoriaus veikimu. Išmokti nustatyti kinematinius parametrus vizualiai stebint mechanizmą. Nubraižyti reduktoriaus kinematinę schemą. Rasti reduktoriaus perdavimo skaičių dviem būdais: pagal apsisukimų skaičius ir pagal krumpliaračių krumplių skaičių. Susipažinti su laikrodiniu indikatorių, vartojamų sukimo momentams matuoti, taravimu. Rasti planetinio reduktoriaus naudingumo koeficiento priklausomybę nuo įvairių darbo režimų. Stendas. Bendros žinios apie planetines pavaras. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslai:
• Susipažinti su planetinio reduktoriaus veikimu.
• Išmokti nustatyti kinematinius parametrus vizualiai stebint mechanizmą.
• Nubraižyti reduktoriaus kinematinę schemą.
• Rasti reduktoriaus perdavimo skaičių dviem būdais: pagal apsisukimų skaičius ir pagal krumpliaračių krumplių skaičių.
• Susipažinti su laikrodiniu indikatorių, vartojamų sukimo momentams matuoti, taravimu.
• Rasti planetinio reduktoriaus naudingumo koeficiento priklausomybę nuo įvairių darbo režimų.

Planetiniai reduktoriai skirti sukimosi dažnumui sumažinti tuo pačiu metu didinant sukimo momentą. Nuo paprastų reduktorių jie skiriasi tuo, kad kai kurios jų krumpliaračių ašys skrieja apie centrinį krumpliaratį. Ši savybė ir sąlygojo pavadinimą. Kadangi sukimo momentą perduoda vienu metu kelios krumpliaračių poros, tai padidėja galinio veleno momentas. Daugiausia planetinių reduktorių krumpliaračių sukabinimo jėgos atsisveria, todėl nelenkiami velenai. Šių savybių dėka planetiniai reduktoriai, būdami kompaktiškesni už paprastus krumpliaratinius reduktorius, turi didesnį perdavimo skaičių.
Tačiau planetiniai reduktoriai yra sudėtingesnės konstrukcijos, todėl juos gaminant reikia didesnio tikslumo. Projektuojant juos reikia patenkinti aibę išankstinių sąlygų. Dėl to sunkiau gauti norimą perdavimo skaičių.
Nepaisant šių trūkumų, planetiniai reduktoriai vis labiau plinta. Viena iš plitimo priežasčių yra pradinio ir galinio velenų pašumas. Ši velenų išdėstymo schema yra labai patogi reduktorių blokuojant su varikliu. Tokie blokuoti mechanizmai vadinami motoreduktoriais.
Planetinių reduktorių yra įvairių schemų. Nuo schemos priklauso perdavimo skaičiaus nustatymo būdas.


1. Stendas:

Stendas sudarytas iš šių mazgų ir elementų: tiriamojo reduktoriaus 4, elektros variklio 3, jo tachometro 1, apkrovimo įtaiso 5 ir momentų matavimo spyruoklių 7 ir 8 su indikatoriais 2 ir 6. Visa tai sumontuota ant standaus pagrindo – stovo, kuriame taip pat telpa elektrinė schema ir valdymo pultas.
Variklio galingumas 20 W, nominalus sukimosi dažnis – 11000 l/min. Jo statorius įtvirtintas dviejuose guoliuose taip, kad sukimosi ašis sutaptų su rotoriaus sukimosi ašimi. Rotoriaus vienas galas sujungtas su tiriamojo reduktoriaus 4 pradiniu velenu, o kitas – su tachometru 1.
Įjungus elektros variklį, statoriaus reakcijos momentas jį pasuks, kol statoriaus svirtelė įsiremia į plokščią spyruoklę 7, ir ši neleidžia statoriui suktis. Spyruoklės įlinkis yra proporcingas variklio sukimo momentui. Jis matuojamas laikrodiniu indikatoriumi 2, prieš tai nustačius padalos vertę Nm/pad. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos laboratorinis darbas
KategorijaMechanika
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis105.34 KB
Autoriusegutis5
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Maskeliunas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planetinio reduktoriaus tyrimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Laboratoriniai darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Maskeliunas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą