Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Skersinė jėga apkrauto varžtinio sujungimo tyrimas

Skersinė jėga apkrauto varžtinio sujungimo tyrimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Mašinų elementų laboratorinis darbas nr.1. Darbo tikslas: Eksperimentiškai ištirti jėgos, perstumiančios jungiamas ne tik nuo Tuž, bet ir nuo kitų dydžių, kuriuos tiksliai nustatyti praktiškai kai neįmanoma. Todėl F priklausomybė nuo Fx ir tiriama eksperimentiškai. Srieginių sujungimų apkrovos. Stendo aprašymas. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikskas:
• Eksperimentiškai ištirti jėgos, perstumiančios jungiamas ne tik nuo Tuž, bet ir nuo kitų dydžių, kuriuos tiksliai nustatyti praktiškai kai neįmanoma. Todėl F priklausomybė nuo Fx ir tiriama eksperimentiškai.

SRIEGINIŲ SUJUNGIMŲ APKROVOS

Plačiausiai mašinų gamyboje naudojamas išardomas sujungimas – tai sujungimas srieginėmis detalėmis. Dažnai sujungimui panaudojami varžtai išdėstomi taip, kad išorinė apkrova veikia statmenai varžto ašiai. Šiuo atveju galima dvejopa sujungimo konstrukcija – kai varžtai įstatomi į tiksliai priderintas skyles ir kai varžtai įstatomi į didesnio skersmens skyles. Šiame laboratoriniame darbe tiriama pastarasis sujungimo atvejis. Jungiant varžtu (1.1 pav.) ir veržle 2 detales 3,4 ir 5 ir, esant tarpeliui tarp varžto ir detalės, sujungimas laikomas patikimu, jei detalės negali viena kitos atžvilgiu persislinkti. Ši sąlyga bus patenkinta tuomet, kai veikianti sandūros vietoje trinties jėga, kylanti užveržiant varžtą jėga , atsvers išorinę perstumiančią jėgą.
Prietaisas DM-23 M (1.2 ASpav.) susideda iš pagrindo 1, dvejų atraminių plokščių 3 ir 11, poros plokštelių 4, varžto 6 su veržle 10, įvorių 7 ir 9, šliaužiklio 5 su atrama 8. Atraminės plokštės sujungtos su pagrindo ašimi 2, fiksuojama plokštele 12. Įvorė turi nuožulą , neleidžiančią suktis varžtui užsukant veržlę. Ant šliaužiklio ir plokštelių yra įbrėžimai, leidžiantys stebėti persislinkimą. Pradiniu momentu šliaužiklis yra tokioje padėtyje, kai jo įbrėžimas sutampa su viršutiniu įbrėžimu ant plokštelių. Varžtinis sujungimas užveržiamas dinamometriniu raktu DM-27 su indikatoriumi, kurio dėka matuojama išvystomas rakto sukimo momentas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos laboratorinis darbas
KategorijaMechanika
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis82.1 KB
Autoriusegutis5
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Maskeliūnas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skersine jega apkrauto varztinio sujungimo tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Laboratoriniai darbai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Maskeliūnas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą