Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Grandiklinis transporteris (2)

Grandiklinis transporteris (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Grandiklinių transporterių rūšys bei krovinio parinkimas ir aprašymas. Principinė grandiklinio transporterio schema ir jos aprašymas. Grandiklinių transporterių elementai ir jų aprašymas. Kitų tipų grandikliniai transporteriai. Transporteriai su panardintais grandikliais. Grandiklinių transporterių panaudojimas.

Ištrauka

Grandikliniai transporteriai – tai nuolat veikiantys transporteriai. Jais transportuojami birūs kroviniai, kuriems nekenkia smulkinimas (pjuvenos, atraižos, šlakas, pelenai ir kt). Naudojant specialius grandiklius galima transportuoti ir vietinius krovinius (dėžes, maišus ir kt.). Jais negalima transportuoti trapių, šlapių ir limpančių krovinių. Dažniausiai šie transporteriai naudojami anglies, chemijos, maisto, medienos ir kt. pramonėje.
Grandikliniai transporteriai paprastai skirstomi pagal grandiklio tipą. Pirmajai grupei priklauso transporteriai su ilgais grandikliais. Šiuo atveju kiekvienas grandiklis stumia atskirą krovinio porciją. Antrajai grupei priklauso transporteriai, kurių grandikliai yra panardinti į krovinį. Judant grandikliams, kartu juda visas birus krovinys ištisiniu srautu. Taip transportuoti krovinį galima tada, kai jo trinties į lovio sieneles bei dugną jėga yra mažesnė už grandiklio prasiskverbimo pro birų krovinį jėgą.
Grandikliniais transporteriais krovinys gali būti transportuojamas tiek apatine, tiek viršutine grandinės šaka. Kroviniai gali būti transportuojami trasoje su nuolydžiu. Šiuo atveju transporterio posvyrio kampas paprastai neviršyja 30 - 40º. Grandikliniai transporteriai turi vieną arba dvi grandines.
Pavara be trauklės įtepimo mechanizmo tokie pat kaip kitų transporterių. Grandikliniai ransporteriai vienas nuo kito skiriasi savo konstrukcija. Jie gali būti tiek atviri, tiek uždari. Atvirųjų transporterių grandikliai būna kaušai ar šarnyriškai prie grandinės pritvirtinti lopšeliai. Šie transporteriai analogiški elevatoriams. Uždarųjų transporterių grandinė su pritvirtintais grandikliais juda hermetiško atitinkamos formos vamzdžio viduje. Svarbus veiksnys yra tokių transporterių valymas. Būtina nuvalyti prilipusį krovinį tiek nuo grandiklių, tiek nuo lovio dugno. Šiuo atveju pritvirtinami gumuoti grandikliai, kurie šliaužia lovio dugnu, arba sukeliama pakankamo lygio transporterio vibracija.
Grandiklinių transporterių privalumai yra: paprasta konstrukcija, bet kurioje transporterio vietoje krovinį lengva pakrauti ir iškrauti. Šių transporterių trūkumai yra: transportuojamo krovinio smulkinimas, didelis dilimas, ypač transportuojant abrazyvines medžiagas, didelis energijos sunaudojimas.
Grandiklinių transporterių ilgis siekia iki 100 m, greitis 0,2 – 0,6 m/s, našumas iki 150 t/h. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos referatas
KategorijaMechanika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis3.22 MB
AutoriusGelyte_
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVobolis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grandiklinis transporteris (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vobolis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą