Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Šaltojo kalimo automatas

Šaltojo kalimo automatas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

MMT kursinio projekto užduotis 5-8. Užduotis: Atlikti šaltojo kalimo automato, svirtinio mechanizmo sintezę, kinematinę bei dinaminę analizę, pateikiant visus skaičiavimus ir grafinę medžiagą. Duomenys. Įrenginio schema ir veikimo principas. Svirtinė mechanizmo sintezė ir analizė. Svirtinė mechanizmo strugtūrinė analizė. Svirtinio mechanizmo sintezė. Svirtinio mechanizmo įėjimo grandies vidutinio kampinio greičio, dydžio ir krypties nustatymas. Svirtinio mechanizmo dinaminė analizė ir sintezė. Dinaminės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo dinaminės analizės skaičiavimo algoritmo sudarymas. Sirtinio mechanizmo charakteristikos. Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė. Išėjimo grandies išorinė apkrova. Mechanizmo dinaminis modelis ir judesio lygtis. Mechanizmo dinaminio modelio parametrų skaičiavimas. Mechanizmo dinaminis modelis. Mechanizmo dinaminė sintezė. Svirtinio mechanizmo kinematinė analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinės charakteristikos nustatymas analiziniu metodu. Rezultatų palyginimas. Svirtinio mechanizmo jėgų analizė. Jėgų analizės tikslas ir uždaviniai. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė kinetostatiniu metodu. Rezultatų palyginimas.

Ištrauka

Atlikti ŠALTOJO KALIMO AUTOMATO, svirtinio mechanizmo sintezę, kinematinę bei dinaminę analizę, pateikiant visus skaičiavimus ir grafinę medžiagą.

Vielos pastūmos mechanizmo įėjimo grandis yra su pagrindiniu velenu sujungtas ekscentrikas 5, kuris per švaistiklį 6 svyruojamuoju judesiu judina svirtį; prie jo prijungta strektė periodiškai tam tikru kampu pasuka reketą 7. Šis yra sujungtas su dviem ritiniais 8, kurių išoriniame paviršiuje yra griovelis. Tarp ritinių esantis strypas ar viela 22 dėl trinties įstumiamas į automatą prie nupjovimo peilio.
Nupjovimo mechanizmo skriejiklis 9 per švaistiklį 10 suteikia slankiojamąjį judesį kumšteliui 11. Jame išfrezuotas reikiamo profilio griovelis, į kurį įeina sekiklio 12 pirštas. Sekiklis sujungtas su peiliu ir tam tikru laikikliu, kuris atpjautą strypelį perkelia į kalimo liniją.
Išstūmimo mechanizmo įėjimo grandis yra kumštelis 13, į kurį remiasi plokščias sekiklis 14. Sekiklis per svirtį 15 veikia išstūmimo strypą 16. Automato pagrindiniam velenui 1 judesį suteikia elektros variklis 17. Su pagrindiniu velenu 1 jį jungia planetinis reduktorius 18 ir cilindrinė krumplinė perdava 19. (z1 – z2) kad pagrindinio veleno sukimasis būtų tolygesnis, ant jo įtvirtintas smagratis 20.
Automatas veikia tokiu būdu. Per nupjovimo matricos 21 skylę prakištą vielą (strypą) 22 periodiškai pasisukantys ritiniai 8 stumia tol, kol ji atsiremia į atramą 23. Tada kumštelis 11 priverčia slinkti sekiklį 12 su peiliu, kuris pagal matricos 21 briauną nukerpa reikiamo ilgio strypelį, ir tam tikras laikiklis perkelia jį į puansono 4 centrinės ašies liniją. Slinkdamas kairėn, puansonas atkirstą strypelį įstumia į matricos 24 skylę, joje jis susiliečia su išmetiklio 16 galu, kuris slinkdamas pasuka svirtį 15, kol ji atsiremia į nejudamą atramą. Slinkdamas kairėn, puansonas deformuoja į jo įdubimą įsiremiantį strypelio galą, sudarydamas galvutę. Slankikliui 3 truputį pasislinkus atgal į dešinę, kumštelis 13 pradeda judinti sekiklį 14, kuris per svirtį 15 paveikia išmetiklį 16, ir nukalta detalė išstumiama iš matricos 24. Visų operacijų ciklas atitinka vieną pagrindinio veleno 1 apsisukimą (φ=2π).
Svirtinis mechanizmas yra neašinis skriejiklio – slankiklio mechanizmas (5.1 pav.). Jo matmenys nustatomi pagal užduotyje, 5 lentelėje pateiktą slankiklio eigą H ir jo vidutinio greičio kaitos koeficientą k taip, kad maksimalus slėgio kampas slankiklio darbo eigoje neviršytų 30°. Pagrindinio veleno (skriejiklio) masės centras S1 yra jo sukimosi ašyje, o slankiklio masės centras S3 – ašyje B. Švaistiklio masės centro S2 padėtis pateikta 5 lentelėje.
Viensmūgiais šaltojo kalimo automatais gaminami varžtų ruošiniai, nedidelio skersmens kniedės ir panašūs dirbiniai iš vielos ar nestoro strypo. Automatą sudaro pagrindinis mechanizmas, suformuojantis dirbinio galvutę; vielos ar strypo pastūmos mechanizmas; nupjovimo ir atpjauto strypelio perkėlimo prie kalimo matricos mechanizmas; nukalto dirbinio išstūmimo iš matricos mechanizmas.
Visų mechanizmų įėjimo grandys nejudamai sujungtos su automato pagrindiniu velenu (skriejikliu) 1 (5.1 pav.). Pagrindinis automato mechanizmas yra skriejiklio – slankiklio mechanizmas. Jo skriejiklis 1 per švaistiklį 2 suteikia slankiojamąjį judesį slankikliui 3, kuriame įtaisytas puansonas 4 su išėma, atitinkančia dirbinio galvutę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis422.73 KB
AutoriusJustinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Baurienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saltojo kalimo automatas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • G. Baurienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą