Išplėstinė paieška
 
 
 

Gateris

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Kursinis projektas. Kursinio projekto užduotis 8, variantas 4. Duomenys. Įrenginio schema ir veikimo principas. Svirtinio mechanizmo sintezė ir analizė. Svirtinio mechanizmo struktūrinė analizė. Svirtinio mechanizmo sintezė. Svirtinio mechanizmo įėjimo grandies vidutinio kampinio greičio dydžio ir krypties nustatymas. Svirtinio mechanizmo dinaminė analizė. Dinaminės analizės tikslas ir uždaviniai Svirtinio mechanizmo charakteristikos. Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė. Mechanizmo dinaminis modelis ir judesio lygtis. Mechanizmo dinaminio modelio parametrų skaičiavimas. Mechanizmo dinaminė sintezė. Rezultatų palyginimas. Svirtinio mechanizmo kinetinė analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas planų metodu. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas analitiniu metodu. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė. Jėginės analizės tikslas ir uždaviniai. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė kinetostatiniu metodu. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė analiziniu metodu. Priedai (4).

Ištrauka

Gateriai yra medienos paruošimo mašinos, kuriomis iš rąstų išpjaunamos lentos, sijos ir pan. Elektros variklis 10 (1 pav.) perduoda sukamąjį judesį per planetinį reduktorių 9, alkūniniam velenui 1 (1 pav, a). Alkūninis velenas yra pagrindinio gaterio – skriejiklio – slankiklio mechanizmo – įėjimo grandis, vadinama skriejikliu. Nuo skriejiklio per švaistiklį 2 slankiojamąjį judesį gauna slankiklis – rėmas 3, kuriame sumontuoti pjūklai 4. Tarp kreipiančiųjų ir rėmo, kad sumažėtų trinties jėga, be paliovos tiekiamas tepalas plunžeriniu siurbliu 5, sudarytu iš kumštelio 6 ir sekiklio 7. Kumštelis 6 gauna sukamąjį judesį nuo alkūninio veleno per cilindrinę krumplinę perdavą z1 – z2. Smagratis 8 mažina mašinos judėjimo netolygumą.
Mediena pjaunama, rėmui su pjūklais judant žemyn. Pjovimo jėgos F kitimo grafike (b) kreivė virš slankiklio poslinkio s ašies vaizduoja jėgos kitimą tiesioginėje (darbo) eigoje. Atbulinėje eigoje judantis aukštyn pjūklas būna suspaustas ir pjovimo jėga keičia savo kryptį. Pjūklą veikia taip pat rąsto tiekimo jėga, kuri viso ciklo metu yra statmena pjūklo judesio krypčiai, t.y. statmena rėmo, kuriame tvirtinami pjūklai, kreipiančiosioms. Į šią jėgą neatsižvelgiama ir grafike ji nerodoma. Čia pateikiama pjovimo vienu pjūklu jėgos kitimas. Jėgos dydis priklauso nuo pjūklų skaičiaus, rėmo padėties ir jo judėjimo krypties. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis500.34 KB
AutoriusJusitinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGenovaitė Baurienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gateris [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Genovaitė Baurienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą