Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Biomechanikos mokslas ir tyrimai

Biomechanikos mokslas ir tyrimai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Biomechanikos kursinis darbas. Įvadas. Antropometrinių rodiklių skaičiavimas. Individualūs duomenys. Bendra žmogaus kūno schema. Atskirų kūno segmentų ilgių nustatymas. kūno segmentų masių nustatymas. Segmento masės centro nustatymas. Viso kūno masės centro skaičiuotė. kūno segmentų inercijos momentų skaičiuotė. Kūno inercijos momentas sukimosi ašies atžvilgiu. žmogaus inercijos momentas apie segmento masės centrą. kūno masės centro (mc) pagreičio šuolio į aukštį metu matavimas. Atramos reakcijos jėgų pasiskirstymo skaičiavimas. Kūno MC greičių ir poslinkių skaičiavimas. Kinematinių rodiklių skaičiavimas. Dinaminių rodiklių skaičiavimas. Darbo išvada.

Ištrauka

Biomechanika kaip mokslas nagrinėja gyvūnų ir žmogaus organų mechanines savybes ir aktyvius judesius remiantis mechanikos dėsniais ir gyvo organizmo anatominiais ir fiziologiniais ypatumais. Biomechanika — labai platus mokslas. Kartais biomechanikos sritis yra labai susiaurinama. Biomechanika aplamai — tai įvairių gyvūnų aktyvių judesių, jų vidaus organų mechaninės veiklos tyrimai.

Žmogaus biomechanika yra bene plačiausia bendrosios biomechanikos dalis (1.1 pav.). Jai priklauso ir žmogaus judėjimo ir atramos aparato mechaninės veiklos tyrimas, širdies mechaninio darbo ir kraujotakos modeliavimas, panaudojamas kuriant dirbtinės kraujo apytakos aparatus ir dirbtines mechanines širdis. Biomechanikos žinios plačiai naudojamos odontologijoje (dantų protezavime), ortopedijoje (kuriant galūnių protezus), traumotologijoje (imobilizuojant galūnes).
Žmogaus biomechanikos svarbi dalis yra sporto ir fizinių pratimų biomechanika. Pastarosios esmė glūdi tame, kad remiantis mechanikos dėsniais nagrinėjami žmogaus judėjimo ypatumai fizinių pratimų metu, tiriama sportininko judėjimo veikla, susidedanti iš tarpusavyje glaudžiai susijusių judesių. Be to sporto biomechanika nagrinėja biologines ir mechanines judėjimo priežastis, jų įtaką motorinių veiksmų atlikimui. Sportinių pratimų atlikimo technikos pagrindus nusako būtent biomechaniniai judėjimo dydžiai. Fizinių ir dalinai sportinių pratimų esmė glūdi tame, kad racionaliai panaudojus judėjimo galimybes, maksimaliai efektyviai atlikti konkrečią judėjimo užduotį. Fizinių pratimų technikos supratimas ir gebėjimas analizuoti šią techniką ypatingai svarbus fizinio ugdymo praktiniam darbui.
Biomechanikos mokslo, jungiančio biologiją ir mechaniką, objektas – gyvūnų ir žmogaus organų mechaninės savybės ir aktyvūs judesiai, aprašomi remiantis mechanikos dėsniais bei gyvo organizmo anatomijos ir fiziologijos ypatumais. Tai pagrindinių mechaninių principų ir dėsnių (pvz., masės, judėjimo kiekio, energijos tvermės dėsniai, termodinamikos principas) pritaikymas tiriant gyvų organizmų judėjimą.
Šakos:
• Bendroji biomechanika – tai įvairių gyvūnų aktyvių judesių, jų vidaus organų mechaninės veiklos tyrimai bei įvairių mašinų ir prietaisų kūrimas, remiantis gyvų organizmų judėjimo tyrimo rezultatais.
• Žmogaus biomechanika – judesio aparato mechaninės veiklos, kitų sudėtingų procesų tyrimas, širdies mechaninio darbo ir kraujotakos modeliavimas ir jo taikymas kuriant dirbtinės kraujo apytakos aparatus bei dirbtinę širdį.
• Sportinių judesių biomechanika – žmogaus biomechanikos dalis, nagrinėjanti mechanikos dėsniais pagrįstus žmogaus, atliekančio fizinius pratimus, judėjimo ypatumus, tirianti sportininko motorinę veiklą, t. y. tiesiogiai tarpusavyje susijusius judesius.
Pagrindinės biomechaninių tyrimų kryptys yra šios:
• Biologinių medžiagų ir sistemų biomechanika, tyrinėjanti biologinių audinių mechanines savybes;
• Biologinių medžiagų ir sistemų valdymo procesų biomechanika;
• Biologinių audinių ir sistemų pakaitalų biomechanika. Dirbtinių medžiagų, galinčių efektyviai keisti praradusius būdingas savybes biologinius audinius, kūrimas;
• Dirbtinių organų biomechanika, susijusi su dirbtinės širdies, dirbtinio inksto ir dirbtinių kraujagyslių tyrinėjimo problemomis;
• Medicininė biomechanika. Nukreipta žmogaus darbingumui atstatyti. Dažniausiai tai ligonių su judėjimo aparato sutrikimais reabilitacija. Viena iš svarbiausių medicininės biomechanikos sričių yra sąnarių endoprotezavimas. Svarbūs tyrimai susiję su ilgųjų vamzdinių kaulų lūžių gydymo kompresiniu-distrakciniu metodu biomechaninėmis problemomis. Biomechanikos požiūriu nustatomos per kaulą į aparato strypus ir žiedus persiduodančios bei kaulą veikiančios jėgos. Pagal tai apskaičiuojamas tinkamiausias stipinų skersmuo ir įtempimas, apsaugantis nuo perkrovos ir audinio suirimo stipino ir kaulo sąlyčio vietoje. Nustatoma leistina apkrovos trukmė;
• Sportinių judesių biomechanika. Jos pagrindinė užduotis – tiriant sportinius judesius, siekti padidinti jų efektyvumą (t. y. padėti sportininkui racionaliai panaudoti savo galimybes), parengti racionalią sportinę techniką.
Šiame kursiniame darbe skaičiuojame antropometrinius rodiklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis548.95 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Daunoravičienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biomechanikos mokslas ir tyrimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • K. Daunoravičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą