Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Medienos apdirbimo staklės (3)

Medienos apdirbimo staklės (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įžanga. Staklių paskirtis, techninė charakteristika, techniniai ypatumai. Staklių paskirtis ir vieta technologiniame sraute. Staklių techninė charakteristika. Elektros variklių techninė charakteristika. Staklių pagrindinių mechanizmų aprašymas. Patentinės ir referatyvinės literatūros apžvalga. Kinematiniai skaičiavimai prieš modernizaciją. Kinematinės schemos veikimas. Kinematiniai skaičiavimai. Stūmimo greičio analizė. Pastūma vienam peiliui įvertinant visą pjovimo galios panaudojimą. Stūmimo greitis įvertinant visą pjovimo galios panaudojimą. Stūmimo greičio skaičiavimas pagal apdirbamo paviršiaus šiurkštumą. Staklių jėginiai skaičiavimai prieš modernizaciją. Staklių modernizacija. Pjovimo įrankio parinkimas, sąnaudų reikmės, galąstojų bei galandimo staklių skaičiavimai. 1 Pjovimo įrankio parinkimas. Pjovimo įrankio paruošimas darbui. Sąnaudų reikmės, galąstojų bei galandimo staklių skaičiavimai. Kinematiniai ir jėginiai skaičiavimai po modernizacijos. Kinematiniai skaičiavimai po modernizacijos. Pjovimo mechanizmo jėginiai skaičiavimai. Pastūmos mechanizmo skaičiavimas. Staklių srautinė diagrama. Staklių našumo skaičiavimas. Priemonės saugiam staklių darbui pagerinti. Modernizacijos efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Pagal 2006m pasaulinę ataskaitą, miškais padengta 30% žemės paviršiaus, ir kad vienam jos gyventojui vidutiniškai tenka po 0,62 ha miško. Septynios pasaulio šalys visai neturi jokių miškų, o 57 valstybėse miškai užima mažiau negu 10% teritorijos. Lietuvos miškingumas viršija pasaulinį lygį, yra kiek mažesnis negu kaimynėse šalyse , Skandinavijoje tačiau didesnis negu Lenkijoje. Miškų plotai čia nors ir nežymiai tačiau kasmet didėja, didėja ir medienos atsargos, o didžioji dalis iškertamos medienos yra pramoninės paskirties, sunaudojama pirmiausia savo šalies pramonės vystymui. Medienos produkciją gaminanti Lietuvos pramonė turi senas tradicijas, nuolat didina gamybą, aktyviai dalyvauja eksporte. Didžioji dalis Lietuvos miškų jau sertifikuota, pjautinę medieną, plokštes, popieriaus produkciją, baldus gaminančios įmonės turi tarptautinius produkcijos kokybės, darbo saugumo bei aplinkosaugos atestatus, bendradarbiauja su Europos sąjungos korporacinėmis organizacijomis. Medienos ūkio veiklai daug padeda šalies aukštosios mokyklos ir mokslo įstaigos rengiančios visų joms būtinų specialybių gamybos organizatorius, inžinierius, vadovus.
Mediena yra labai universali ir didesne dalimi vietinė žaliava. Mediena yra priskiriama prie atsinaujinančių žemės išteklių ir teigiama kad jos ištekliai ateityje dar didės. Medienos produkciją gaminanti pramonė taip pat labai įvairi įmonių dydžiu, technologine įranga, produkcija ir jos paskirtimi.
Modernizuoti:
1.keisti pagal šių dienų reikalavimus ar skonį
2.senus pramonės įrengimus pakeisti naujais, našesniais, patobulinti senus
Medienos apdirbimo staklių modernizacijos proceso metu yra galimybė pasirinkti papildomas apsaugos priemones, reikalingas užtikrinti saugų darbą, taip pat naujose staklėse naudojamus pjovimo ar kitus įrankius, darbinius velenus, variklius ir kitus įrengimus, atsižvelgiant į kainą, kokybę, bei prognozuojama našumą.
Dabartinės staklės yra gaminamos su programiniu valdymu, didėja jų darbo patikimumas, našumas, nereikia tiek daug personalo aptarnauti vienas paprastas stakles, taip pat jos yra saugesnės, nes nereikia dirbti arti darbo velenų kur sukimosi dažnis n-3500-9000 aps/min, kyla pavojus žmogaus gyvybei.
Šiuolaikinių obliavimo staklių stūmimo greitis gali siekti 60-100 m/min, darbo velene montuojamų peilių skaičius rekomenduojamas ne mažiau, kaip 4, o darbo velenų skaičius gali siekti ir 12 ( keturpusės obliavimo staklės). Medienos apdirbimo staklėms keliami reikalavimai:
• funkcionalumas
• našumas
• paprastas ir nesudėtingas aptarnavimas, reikalaujantis kuo mažiau personalo
• universalumas
• nedideli staklių gabaritai
• nedidelė kaina
• aukšta apdirbimo kokybė
• didelis darbo patikimumas, saugumas, tikslumas
• ilgaamžiškumas
• nesudėtingas derinimas
• geras atliekų pašalinimas nuo pjovimo įrankio. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis4.14 MB
Autoriusgintaras
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasGintaras Keturakis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Medienos apdirbimo stakles (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 39 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Gintaras Keturakis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą