Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Centralizuoto vėsinimo paslaugų tiekimo Kauno miesto vartotojams galimybių analizė

Centralizuoto vėsinimo paslaugų tiekimo Kauno miesto vartotojams galimybių analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Centralizuoto vėsinimo technologijų ir patirties Europos šalyse apžvalga. Šalto vandens ruošimas. Kompresoriniai šaldytuvai. Absorbciniai aušintuvai. Adsorbciniai aušintuvai. Giluminių vandenų šaldymas. Mažiau naudojamos technologijos. Šalto vandens gamyba naudojant kelis aušintuvus. Šalto vandens akumuliavimas. Akumuliavimo sistemų tipai. Akumuliacinių sistemų naudojimo būdai. Šalto vandens tiekimas. Vamzdynų tiesimo galimybės. Vamzdynų medžiaga. Vamzdynų izoliacija. Vanduo ir naudojami priedai. Siurblių pastatymo schemos. Vartotojų prijungimas prie tinklo. Centralizuoto vėsinimo patirties Europos šalyse apžvalga. Kauno miesto vėsinimo poreikių vertinimas, naudojant dienolaipsnius. 2 centralizuoto vėsinimo potencialių vartotojų Kauno mieste nustatymas, galimų poreikių įvertinimas. 3 centralizuoto vėsinimo, vasaros metu Kauno miesto termofikaciniam tinklui dirbant paaukštintais parametrais, techninis – ekonominis įvertinimas.

Ištrauka

Komforto sąlygos šiomis dienomis siekia gana aukštą lygį. Jos susideda iš tinkamos oro cirkuliacijos patalpose, reikiamos temperatūros, efektyviam darbui ar poilsiui, bei atitinkamos drėgmės kiekio. Kad palaikytume mums norimą temperatūrą mes susiduriame su patalpų šildymu ir vėsinimu. Vėsinimo poreikis sparčiai auga. Tai įtakoja nemažai veiksnių, štai keletas pavyzdžių: kasdien tobulėjant technikos lygiui, naudojamose patalpose atsiranda vis daugiau technikos supančios žmogų, kuri veikdama neišvengiamai skleidžia šilumą; tobulėjant technikai kyla noras gerinti ir patalpos mikroklimatą, siekiant kuo geresnių komforto sąlygų jose; labai dažnai susiduriame su pastatais, kuriuose yra stiklinių fasadų, didžiulių langų, pro kuriuos, ypač vasaros metu, yra gausūs šilumos pritekėjimai. Individualiuose namuose vėsintis patogu su bet kokia kondicionavimo įranga. Pramoniniuose pastatuose, ligoninės, švietimo įstaigose šias paslaugas galima tiekti dvejopai: įrengiant aušinimo įrangą kiekviename pastate arba teikti vėsinimo paslaugas centralizuotai. Naudojant pastarąjį būdą tiekimo sistema turi susidėti iš trijų pagrindinių komponentų:
• Centrinio šalčio gamybos ir akumuliavimo objektų;
• Šalčio tiekimo vamzdyno iki vartotojų;
• Šilumos mainų paviršių vartotojų pastatuose ar prie jų.
Dirbtinio klimato sukūrimo ir jo palaikymo procesas aptarnaujamose patalpose, nepriklausomai nuo išorės oro parametrų pokyčio, vadinamas oro kondicionavimu. Oro kondicionavimas, tai oro vėdinimo sistemų aukščiausia išsivystymo pakopa, kai su natūraliosios ir mechaninės traukos vėdinimo sistemomis neįmanoma sukurti ir palaikyti aptarnaujamose patalpose pageidaujamos oro temperatūros, santykinio drėgnio, oro judrumo, švarumo ir kitų parametrų taip, kad ten būtų įmanoma atlikti apibrėžtą technologinį procesą. Tokie arba panašūs reikalavimai gali būti keliami ir gyvenamosioms patalpoms.
Žinoma, kintant oro parametrams (temperatūrai, santykiniam drėgniui), kinta ir daugelio gaminių fiziniai parametrai: matmenys, svoris, statinis krūvis ir kitos medžiagų savybės. Tai ypač aktualu tekstilės, popieriaus, elektronikos, tiksliųjų prietaisų gamybos pramonėje ir t.t. Pagal atliktus tyrimus galime įsitikinti OKS naudojimo pramonėje naudingumu:
• Tabako pramonėje gaminamos produkcijos brokas sumažėjo 1,3 karto;
• Siūlų trūkinėjimas tekstilės pramonės verpimo ceche sumažėjo 14,3 %;
• Elektronikos pramonės remonto dirbtuvėse žmonių sergamumas sumažėjo 20 %;
• Apšvietimo technikos pramonėje darbo našumas padidėjo 25-30 %;
• Tekstilės pramonėje darbo našumas padidėjo apie 20 %;
• Kiaulių penėjimo komplekse darbo našumas padidėjo 400 %.
Žmogų supančios aplinkos oro parametrai turi tiesioginę įtaką jo savijautai ir esant nepalankioms sąlygoms ji blogėja, sumažėja dėmesio koncentracija, o tai dalinai įtakoja gaminamos produkcijos kokybę, mažėja darbo našumas, didėja tikimybė susirgti. Oro parametrai įtakojantys savijautą yra šie:
• Oro temperatūra;
• Oro drėgnis;
• Oro jonizacija;
• Aplinkos oro užterštumas dulkėmis, cheminėmis medžiagomis, bakteriologinis užterštumas.
Labiausiai įtakojantys parametrai yra temperatūra ir drėgnis. Žmogaus savijauta didele dalimi lemia jo atskirų kūno dalių jautrumas temperatūros pasikeitimui (žr. 1.1 pav.) [1]. Jautriau reaguoja jo kojos, o galvos jautrumas šiek tiek mažesnis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-13
DalykasMechanikos diplominis darbas
KategorijaMechanika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis5.47 MB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Gudzinskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Centralizuoto vesinimo paslaugu tiekimo Kauno miesto vartotojams galimybiu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 43 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Gudzinskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą