Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Nuolatinės srovės pavaros ventilinio keitiklio projektavimas

Nuolatinės srovės pavaros ventilinio keitiklio projektavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Projektinė dalis. Projektinių sprendimų pagrindimas. Scheminiai sprendimai. Elektros pavaros energetinės elektronikos elementų skaičiavimas ir parinkimas. Pavarų informacinės elektronikos elementų parinkimas. Elektrinių elementų parametrų ir charakteristikų skaičiavimas. Elektros pavaros principinis elektros schemos aprašymas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Visame pasaulyje sparčiai automatizuojami technologiniai procesai ir įrenginiai. Automatizacijos pagrindas – elektroninės skaičiavimo mašinos, ventilinės elektros pavaros ir kiti automatikos įrenginiai. Respublikos pramonėje plėtojamos staklių skaitmeninio programinio valdymo , lanksčiosios gamybos sistemos, kuriamos technologinių procesų automatizuotos valdymo sistemos (TPAVS).
Pažangios pramonės šalyse elektros pavaros suvartoja 2/3 visos pagamintos elektros energijos. Jos yra technologinių irenginių ir procesų automatizavimo pagrindas.
Automatinėse elektros pavarose (AEP) visi procesai (paleidimas , greičio reguliavimas ir stabdymas ribojant srovę, momentą, formuojant greičio kitimo dėsnį ir pan.) vyksta automatiškai nuo valdymo signalo ar trikdžio atsiradimo momento iki tol, kol pavara pradeda dirbti nauju nusistovėjusiu režimu.
Paprasčiausias galios keitiklis – tai kontaktorius, prijungiantis variklį prie tinklo arba jį atjungiantis. Nuolatinės srovės srovės reguliuojamose elektros pavarose galios keitiklis gali būti elektromašininis generatorius ar stiprintuvas, magnetinis stiprintuvas, valdomas lygintuvas, impulsinis įtampos reguliatorius arba, kai galia nedidelė, elektroninis stiprintuvas.
Šio kursinio projekto tema yra nuolatinės srovės pavaros ventilinis keitiklis. Taigi čia bus nagrinėjamos elktros pavaros, energetinės ir informacinės elektronikos elementai. Energetinę dalį sudaro galios keitiklis , variklis ir mechaninė grandis. Ši dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Informacinė dalis valdo šį energijos perdavimo procesą pagal mechanizmo ir pavaros kintamųjų nustatymo bei apribojimo parametrus arba veikos optimizavimo kriterijus.
Varikliui su mechanizmu sujungti naudojamos mechaninės grandys. Jos gali padidinti arba sumažinti greitį, pakeisti judėjimo pobūdį, pvz. , sukamąjį judesį pakeisti slenkamuoju. Prie mechaninių grandžių priskiriami reduktoriai, sraigtinė, krumpliastiebė ir diržinė pavaros, būgnas su lynu, alkūninis mechanizmas.
Informacinę automatinės pavaros dalį sudaro mechanizmo ir pavaros kintamųjų daviklis, informacijos apdorojimo įtaisas ir energetinės pavaros dalies valdymo signalų bei komandų formavimo įtaisai. Paprasčiausi nereguliuojamų pavarų kintamųjų davikliai diskretiniai. Tai srovės arba greičio kontrolės relės variklių paleidimo ir stabdymo sistemose, valdančios paleidimo ir stabdymo kontaktorius variklių inkaro, statoriaus ar rotoriaus grandinėse. Reguliuojamose pavarose naudojami tolydiniai davikliai, mechanizmo judamosios dalies parametrus padėties koordinatės, sukimo ar slinkimo greitį, veleno sukimo momentą bei variklio inkaro ar statoriaus įtampą, srovę, dažnį, srauto stiprumą – keičiantys analoginė (tolydine) nuolatinė įtampa arba kodu.
Informacijos apdorojimo įtaise mechanizmo ir pavaros kintamieji palyginami su jų pageidaujamomis ir ribinėmis reikšmėmis. Atsižvelgiant į kintamųjų nuokrypas bei valdymo dėsnį, informacijos apdorojimo įtaisas per valdymo signalų ir komandų formavimo įtaisus keičia valdymo sistemos struktūrą, reguliuoja pavaros energetinės dalies kintamuosius. Patikimai reguliujančiose automatinėse pavarose tam tikslui naudojami įtaisai, sudaryti iš integrinių schemų, mikroprocesorių ar mikro ESM. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-24
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis63.63 KB
AutoriusAudrius
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasUdris
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuolatines sroves pavaros ventilinio keitiklio projektavimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Udris
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą