Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Reduktoriaus projektavimas (3)

Reduktoriaus projektavimas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Suprojektuoti įstrižakrumplį cilindrinį reduktorių. Informacijos šaltinių apžvalga. Mechaninių perdavų analogų analizė. Elektros variklio parinkimas ir kinematinių parametrų. Skaičiavimas. Krumplinės perdavos skaičiavimas. Grandinės perdavos skaičiavimas. Orientacinis velenų skaičiavimas. Reduktoriaus korpuso parametrų nustatymas. Reduktoriaus eskizinis komponavimas. Guolių parinkimas ir jų ilgaamžiškumo resurso patikrinimas. Pleištų ir movų parinkimas, stiprio patikrinimas. Skaičiavimo rezultatų suvestinė. Reduktoriaus eksploatacinės sąlygos, tepimas. Suleidimų parinkimas. Išvados.

Ištrauka

Kursinis projektavimas – svarbus mokomojo proceso etapas. Konstravimo pagrindų kursinis projektas yra pirmas tokio pobūdžio darbas aukštųjų (neuniversitetinių) mokyklų inžinierių specialybių studentams.
Konstruojant taikytini ergonomiškumo reikalavimai, kurie atspindėtų biomechanines, fiziologines ir psichologines savybes bei reikalavimus. Techninio gaminio ir jį naudojančio ar aptarnaujančio asmens sąveika, turi būti optimaliai patogi ir nežalinga žmogui. Pasibaigus gaminio resursui, arba kai gaminys neatlieka nustatytų funkcijų, jis utilizuojamas. Gamybos atliekos utilizuojamos jas panaudojant kituose gamybos procesuose. Utilizavimo tikslas – taupyti žaliavas ir medžiagas.
Konstruojant reduktorių reikia atsižvelgti į standarto reikalavimus, reglamentuojančius konstrukcines, technologines ir eksploatacines gaminio savybes. Standartas galioja ir yra privalomas tol, kol jis netrukdo tenkinti techninius, ekonominius, saugos ir estetinius reikalavimus.
Įstrižakrurnplio cilindrinio reduktoriaus projektavimą pasirinkau todėl, kad jame yra daug elementų: variklis, krumpliaračiai, velenai, guoliai, pleištai, movos, tepimo įrenginiai, tvirtinimo detalės. Reikia nustatyti ne tik jų matmenis, bet ir atlikti stiprumo, ilgaamžiškumo, įtempių patikrinamuosius skaičiavimus. Detalizuojama deta1ė – varomasis velenas arba krumpliaratis.

Tikslas. Suprojektuoti įstrižakrumplį cilindrinį reduktorių.


Uždaviniai:
• Parinkti mechaninės perdavos variklį, apskaičiuoti kinematinius bei jėginius parametrus.
• Apskaičiuoti reduktoriaus greitaeigio ir lėtaeigio velenų laiptelių skersmenis.
• Apskaičiuoti reduktoriaus cilindrinių krumpliaračių perdavos parametrus.
• Parinkti movos tipą bei parametrus ir pleištus detalėms tvirtinti.
• Apskaičiuoti diržinės perdavos parametrus.
• Parinkti radialinius guolius.

Žinias apie reduktorius, jų skirstymą ir panaudojimą galima rasti specialioje literatūroje, kuri apžvelgia mechanines perdavas, mašinas ir jų elementus.
Perduodant sukamąjį judesį reduktoriai sumažina varomojo veleno kampinį greitį ir padidina sukimo momentą. Krumplinės arba sliekinės perdavos, sudarančios atskirą agregatą, vadinamos reduktoriumi. Tai krumplinės, sliekinės, planetinės, banginės, arba mišriosios perdavos. Dažniausiai mašinų gamyboje naudojami reduktoriai, mažinantys varomojo veleno kampinį greitį ir didinantys sukimo momentą. Jie montuojami transporto, kėlimo mašinose, įvairiose staklėse, prietaisuose arba yra kaip tarpinis mechanizmas tarp jėgos šaltinio (variklio) ir vartotojo (darbo mašinos).
Reduktoriai klasifikuojami pagal perdavos tipą, laipsnių skaičių, velenų tarpusavio padėtį erdvėje, reduktorių tvirtinimą. Svarbiausias reduktoriaus požymis yra perdavos tipas. Pagal tai jie skirstomi į cilindrinius krumplinius (tiesiakrumpliai, įstrižakrumpliai, ševroniniai), kūginius krumplinius (tiesiakrumpliai, įstrižakrumpliai, kreivakrumpliai), kūginius-cilindrinius krumplinius, sliekinius (cilindrinius, globoidinius), planetinius (cilindrinės, kūginės perdavos). banginius (perdavos su tampriuoju krumpliaračiu).
Reduktoriai pagal laipsnių skaičių skirstomi į vienalaipsnius, dvilaipsnius ir daugialaipsnius.
Bendros paskirties reduktoriai dažniausiai būna vienalaipsniai, dvilaipsniai ir trilaipsniai.
Atsižvelgiant į velenų tarpusavio padėtį reduktoriai skirstomi į bendraašius (krumpliniai dvilaipsniai, planetiniai, banginiai), su lygiagrečiomis geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai ir daugialaipsniai cilindriniai krumpliniai, dvilaipsniai sliekiniai), su susikertančiomis geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai kūginiai krumpliniai), su susikryžiuojančiomis geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai ir dvilaipsniai sliekiniai, krumpliniai sraigtiniai, hipoidiniai).
Pagal velenų padėtį erdvėje reduktoriai būna su horizontaliais velenais, su vertikaliu varomuoju velenu, su vertikaliu varančiuoju velenu, su vertikaliais velenais ir universalūs. Jie klasifikuojami ir pagal kitokius požymius – pagal paskirtį: bendrosios ir specialios paskirties; pagal naudojimo sąlygas: dirbti normalaus ir nenormalaus klimato sąlygomis (tropikai, kalnai ir kt.); pagal greitaeigiškumą, amžių ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis3.43 MB
AutoriusGutiss
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPranė Kmieliauskienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reduktoriaus projektavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Pranė Kmieliauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą