Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Reduktoriaus projektavimas (2)

Reduktoriaus projektavimas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – suprojektuoti mechanines perdavas, kuriose yra cilindrinis reduktorius ir grandininė perdava. Informacijos šaltinių apžvalga. Mechaninių perdavų analogų analizė. Elektros variklio parinkimas ir kinematinių parametrų skaičiavimas. Krumplinės perdavos skaičiavimas. Diržinės perdavos skaičiavimas. Orientacinis velenų skaičiavimas. Reduktoriaus eskizinis komponavimas. Guolio parinkimas ir jų ilgaamžiškumo resurso patikrinimas. Movų ir pleištų parinkimas ir stiprio patikrinimas. Reduktoriaus korpuso parametrų nustatymas. Skaičiavimų rezultatų suvestinė. Reduktoriaus eksploatacinės sąlygos, tepimas. Suleidimų parinkimas. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Inžinerinio profilio specialistams mašinų elementų kursas yra vienas pamatinių. Jo tikslas – supažindinti aukštosios mokyklos studentą su labiausiai paplitusiais tipiniais mašinų, mechanizmų, prietaisų elementais, įvairių jų parametrų apskaičiavimo principais bei techninių gaminių konstravimu.
Šio kursinio darbo tikslas – suprojektuoti mechanines perdavas, kuriose yra cilindrinis reduktorius ir grandininė perdava.
Uždaviniai: parinkus elektros variklį apskaičiuoti krumplinę ir grandininę perdavas bei velenus, sukomponuoti reduktoriaus eskizą, parinkus guolius patikrinti jų ilgaamžiškumą, taip pat parinkti ir patikrinti pleištus ir movas, nustatyti reduktoriaus korpuso parametrus ir suvesti skaičiavimo rezultatus.
Uždaviniai tikslui pasiekti atsiskleidžia ir per bendruosius konstruktoriui keliamus uždavinius. Tokie uždaviniai yra:
1. Standartinių detalių panaudojimo aptarimas.
2. Ergonomikos (kitaip – lengvo valdymo) analizė.
3. Medžiagų ekonomijos apžvalga.
4. Detalių technologiškumo išlaikymo užtikrinimas.
5. Utilizavimo galimybių analizė.
Aptardamas standartinių detalių panaudojimą, bandysiu apibrėžti konstravimą, kuris tenkina standartų reikalavimus. Tai yra aktuali tema, kadangi standartinis sprendimas yra tikslingiausias sprendimas pasikartojantiems uždaviniams ir yra labai svarbu konstruojant atsižvelgti į standartų reikalavimus, reglamentuojančius konstrukcines, technologines ir eksploatacines gaminio savybes. Apskritai standartas yra normatyvinis techninis dokumentas, reglamentuojantis normas, taisykles ir reikalavimus gaminiui. Standartai yra sudaromi atsižvelgiant į mokslo ir technikos laimėjimus bei pažangiausią patirtį. Standartizuojami įvairūs konstrukciniai elementai, sprendimo būdai, skaičiavimai, medžiagos, technologiniai procesai, bandymai.
Motyvacija.Projektuojant reduktorius tenka skaičiuoti ir parinkti standartinius elementus (pleištai, movos, guoliai ir kt.), taip pat žinoti perdavų skaičiavimo metodiką, naudoti tinkamą literatūrą. Kadangi standartų yra daug, svarbu žinoti, kokiu mastu reikia jų laikytis konstruojant. Jie palengvina teisinių ginčų sprendimą, ypač tai taikytina saugos standartų panaudojimui. Jų taikymo kryptys priklauso nuo konstravimo užduoties pobūdžio, keliamų reikalavimų, konstruojamo gaminio sudėtingumo ir kt. Galima išskirti įvairias standartų panaudojimo kryptis konstruojant.


Paminėtinos šios:
• konstrukcinės sandaros parinkimas,
• sauga,
• gamyba ir kontrolė,
• surinkimas,
• transportavimas,
• eksploatacija,
• utilizavimas ir deponavimas.
Konstruojant svarbu laikytis ergonomiškumo reikalavimų, kurie atspindi žmogaus biomechanines, fiziologines bei psichologines savybes ir galimybes. Ergonomika nagrinėja techninio gaminio ir jį naudojančio ar aptarnaujančio žmogaus sąveiką, kuri turi būti optimali ir nežalinga žmogui. Tai pasiekiama dviem būdais:
techninį gaminį pritaikant žmogui;
gaminiui ar jo aptarnavimui pritaikant žmogų.
Verta paminėti pagrindinius gaminio ergonomiškumo nustatymo rodiklius:
cheminio ar fizikinio proceso pobūdis ir intensyvumas;
gaminio atitikimas žmogaus kūno reikalavimams.
Ekonomiškumas konstravimui yra ne mažiau svarbus negu ergonomika. Medžiagų ekonomija padeda geriau įvertinti, kokias medžiagas yra efektyviausia ir kartu pigiausia panaudoti formuojant gaminį. Šiuolaikinė pažanga ir technologijos padeda sėkmingai suderinti gaminio kokybę ir kaštus medžiagoms įsigyti.
Detalių technologiškumo palaikymas padeda ne tik nenukrypti nuo techninių reikalavimų, bet ir ieško galimybių detalę sukonstruoti taip, kad ją montuojant būtų panaudojama kuo mažiau fizinės jėgos ir sąnaudų.
Utilizuojant detales galimi keli pasirinkimai:
detalės pritaikymas pakartotiniam naudojimui,
naudojimas pagal kitą paskirtį,
gaminio taikymas perdirbimui,
sunaikinimas.
Visi aptarti uždaviniai atskleidžia detalių konstravimo ypatybes, analizuoja svarbiausius principus ir padeda geriau suvokti mašinų elementų kurso esmę ir reikalingumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-02
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis881.74 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasP. Kmieliauskienė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reduktoriaus projektavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • P. Kmieliauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą