Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Ežektorinės aeravimo sistemos efektyvumo tyrimas

Ežektorinės aeravimo sistemos efektyvumo tyrimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas ir problemos aprašymas. Aeravimo sistemų apžvalga. Pneumatinė aeracija. Mechaninė aeracija. Ežektorinės aeravimo sistemos. Ežektorinių aeravimo sistemų konstrukcijų analizė. Pagrindiniai ežektorinių aeravimo sistemų parametrai. Ežektorinių aeravimo sistemų efektyvumo analizė. Ežektorinių aeravimo sistemų efektyvumą lemiantys veiksniai. Deguonies tirpimas skystyje. Veiksniai, lemiantys deguonies tirpimą skystyje. Tiriamojo darbo įgyvendinimas ir eksperimentinis stendas. Eksperimento atlikimo metodika. Eksperimento rezultatai ir jų analizė. Išvados.

Ištrauka

Plačiausiai Lietuvoje taikomas aerobinis nuotekų valymas, kurio veikimo principas pagrįstas nuotekų apdorojimu mikroorganizmais, šiam procesui vykti būtina nuotekų aeracija. Vandens aeravimas – tai savaiminis arba dirbtinis vandens prisotinimo deguonimi procesas. Aeracija naudojama deguonies koncentracijai padidinti vandenyje, pašalinant iš vandens dujas, kurios lemia skysčio kvapą, biologiniam nuotekų valymui, flotacijos procese. Tokiu būdu valant nuotekas būtinas pastovus deguonies tiekimas į valymo įrenginį dėl mikroorganizmų gyvybinių funkcijų palaikymo. Deguonies ištirpimo kiekis nuotekose tiesiogiai veikia valymo efektyvumą, todėl svarbu ištirpinti kuo didesnį kiekį. Ežektorinės sistemos - vienos iš plačiausiai naudojamų įrenginių, kurių paskirtis - dviejų ar kelių srautų maišymas, slėgio didinimas, deguonies prisotinimas, srautų dispergavimas ir darbinių srautų kinetinės energijos padidinimas. Visi šie išvardyti procesai naudojami daugelyje pramonės šakų, todėl tokių įrenginių pasitelkimas gamybinio ar kito technologinio proceso metu naudingas ne tik dėl galimybės atlikti jau minėtus procesus, bet ir dėl paprasto konstrukcinio išpildymo, nesudėtingo pritaikomumo, paprastos priežiūros. Esant šiems privalumams tokios ežektorinės sistemos pakankamai paplitusios, taikomos srityse, kur reikalinga patikima ir ilgalaikė efektyvi konstrukcinė sistema.
Pakankamai platus pritaikymo diapazonas panaudotas ir aplinkosaugos sistemose. Šis pritaikymo būdas galimas tiek jau minėtiems srautų maišymams, kuomet į darbinį srautą įvedamas papildomas tolesniam technologiniam procesui būtinas srautas ir sumaišomas be papildomos mechaninės energijos, o tik naudojant darbinio srauto kinetinės energijos potencialą. Taip pat ežektavimo procesas naudingas ir plačiai pritaikomas geriamam vandeniui paruošti, kuomet vanduo yra prisotintas geležies oksidų FeO, kuris keičiamas FeO3 junginiu ir taip lengviau pašalinamas iš geriamojo vandens.
Pagrindinė magistrinio darbo kryptis - numatoma ištirti, taip pat ir sudaryti priklausomybę tarp ežektoriaus išpurškimo angos konstrukcijų, stebint ežektuojamojo oro srauto dispergavimo lygį ir kitus procesus. Eksperimentą numatoma atlikti tiriamuoju stendu, o tyrimo rezultatus apdoroti kompiuterinėmis duomenų apdorojimo sistemomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-20
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis59 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis2.12 MB
AutoriusMarcius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Striška
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ezektorines aeravimo sistemos efektyvumo tyrimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 59 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Striška
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą