Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Metalo pjovimo žirklės

Metalo pjovimo žirklės

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Mašinų ir mechanizmų teorijos kursinis darbas. Metalo pjovimo žirklės. Įrenginio schema ir veikimo principas. Svirtinio mechanizmo struktūrinė analizė. Svirtinio mechanizmo sintezė. Svirtinio mechanizmo įėjimo grandies nustatymas. Svirtinio mechanizmo dinaminė analizė ir sintezė. Dinaminės analizės tikslas ir uždaviniai. Svirtinio mechanizmo charakteristikos. Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Išėjimo grandies išorinė apkrova. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė. Mechanizmo dinaminis modelis ir judesio lygtis. Mechanizmo dinaminio modelio parametrų skaičiavimas. Mechanizmo dinaminė sintezė. Rezultatų palyginimas. Svirtinio mechanizmo kinematinė analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinės analizės tikslas planų metodu. Greičių planas mechanizmo darbinėje padėtyje. Pagreičių planas mechanizmo darbinėje padėtyje. Greičių planas mechanizmo pradinėje padėtyje. Pagreičių planas mechanizmo pradinėje padėtyje. Mechanizmo kinematinė charakteristikos nustatymas analiziniu metodu. Mechanizmo padėties ir perdavimo funkcijos. Mechanizmo kinematinė analizė panaudojant vektorių daugiakampius. Rezultatų palyginimas.

Ištrauka

Metalo pjovimo žirklės yra staklės, kuriomis karpomas lakštinis plienas. Elektros variklis V perduoda rotoriaus sukamąjį judesį per krumplinę pavarą za-zb i planetinį reduktorių Reduktoriaus išėjimo velenas standžiai sujungtas su alkūniniu velenu (skriejiku) 1, kuris sukasi stovo atramose. Nuo alkūninio veleno per švaistiklius 2 perduodamas judesys į viršutinį žirklių peilį (slankiklį) 3. Apatinis žirklių peilis 4 yra nejudamas; peilis įtvirtintas taip, kad tarp jų ašmenų būtų nedidelis kampas. Pjaunamasis metalas dedamas į tarpą tarp viršutinio ir apatinio peilių. Alkūninio veleno gale įtvirtintas diskinis kumštelis 6. Jis judina sekiklį 7, sujungtą su tepalo siublio plunžeriu (ilgu stūmokliu), kuris iš tepalo vonelės 8 pumpuoja tepalą į tepimo vietas. Ant alkūninio veleno įtvirtintas smagratis 5, skirtas veleno sukimo netolygumui mažinti.
Pagrindinis žirklių mechanizmas yra neašinis skriejiklio-slankiklio mechanizmas. Žinant slankiklio vidutinio greičio kaitos koeficientą k, randami mechanizmo schemos matmenys: ekscentricicetą e, skriejiko ilgį l1 bei švaistiklio ilgis l2 . Suprojektavus mechanizmo schemą, reikia patikrinti , kad slankiklio tiesioginėje eigoje slėgio kampo maksimali reikšmė nebutū didesnė kaip 40-50 laipsnių. Siūloma rasti optimalų mechanizmo matmenų variantą, skaičiuojant ESM pagal sudarytą programą.
Alkūninio veleno masės centras S1 yra jo sukimosi ašyje. Švastiklio masės centras S2 yra jo ilgio viduryje. Skriejiklio sukimosi dažnis apskaičiuojamas taip, kad slankiklio darbo eigos vidutinis greitis būtų užduotyje nurodyto dydžio. Skriejiko sukimosi kryptis turi būti tokia, kad vidutinis slankiklio greitis darbo eigoje būtų mažesnis negu atgalinėje eigoje ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-15
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis208.19 KB
Autoriusegidijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Baurienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metalo pjovimo zirkles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-01-05 IP: 84.55.2.49
    pasipiktines sako

    kas cia per darbas! klaidu ir pirmokas maziau padarytu, o pabaigoj dar ir rusiskai pasaes, vapse ne kursinis o spargalke kazkokia

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą