Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Mineralinių trąšų skleistuvas

Mineralinių trąšų skleistuvas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Pavaros kinematinis ir jėginis skaičiavimas. Krumpliaračių stiprumo skaičiavimas. Kūginės tiesiakrumplės pavaros projektinis skaičiavimas. Velenų projektinis skaičiavimas. Krumpliaračių konstrukcinių matmenų skaičiavimas. Korpuso konstrukcinių matmenų skaičiavimas. Diržinės pavaros skaičiavimas. Pleištų parinkimas ir jų sujungimo stiprumo skaičiavimas. Atraminių reakcijų skaičiavimas. Guolių ilgaamžiškumo skaičiavimas. Patikrinamasis velenų nuovargio skaičiavimas. Detalių suleidimo ir stiprumo parinkimas. Barstymo diskų parametrų nustatymas. Pavaros tepimas. Išvados. Brėžiniai.

Ištrauka

Žemės ūkyje naudojamos mineralines (azoto, kalio, fosforo, kompleksinės), organinės ir kalkinės trąšos. Mineralinės trąšos būna miltinės, granuliuotos, ir skystos.Organinės trąšos-birios, pusiau skystos ir skystos.
Supuolusios mineralinės trąšos smulkinamos smulkintuvais
Pagal paskirtį tręšiamosios mašinos skirstomos į trąšų paruošimo (susmulkimo, kelių rūšių trąšų sumaišymo) ir išbarstymo ar išlaistymo.
Birios mineralinės trąšos ir kalkės barstomos trąšų mineralinių barstomosiomis.
Projektuojama pakabinama trąšų barstomoji . Sprendimas ją sukonstruoti buvo priimtas todėl, kad kiekvienas dabartinis ūkininkas naudoja (savo ar skolintą) trąšų barstomąją.
Projektuojama mašina turi būti racionali, darbinga ir ekonomiška. Ji be gedimų ir neplanuoto remonto turi funkcionuoti ilgą laiką . Šios mašinos ekonomiškumą nusako išlaidos medžiagoms, gamybai ir eksploatacijai. Suderinus visus šiuos reikalavimus ir parinkus optimalų užduoties atlikimo variantą buvo atliktas kūrybinis darbas. Pritaikius mašinų elementų teoriją ir kritiškai įvertinus esamas jau suprojektuotas trąšų barstomąsias, detalių gamybų būdus, supratus mašinos darbo sąlygas bei aplinkybes - sumanymas buvo realizuotas brėžinyje. Dirbant buvo laikytasi principiniu techniniu reikalavimu.
Mašinos konstrukcija yra harmoninga, tai yra visos gaminio detalės ir surinkimo vienetai vienodai atitinka patikimumą, tikslumą, standumą, stiprumą, meninį konstravimą ir kitus reikalavimus. Surinkimo vienetai sukomponuoti racionaliai, kad būtų minimalūs gabaritai, patogus surinkimas, reguliavimas, minimalus remontas ar aptarnavimas. Medžiagų ir jų terminio apdirbimo parinkimas čia pagrįstas atsižvelgiant į detalių darbingumą, taip pat jų technologiškumą ir ekonomiškumą. Detalių konstrukciją atitinka ruošinių gamybos ir detalių mechaninio apdirbimo sąlygas. Padaręs patentinę apžvalgą aš stengiausi kuo plačiau panaudoti standartinius surinkimo vienetus (guolius, tepalo sulaikymo žiedus), detales (įvores), projektuojamų detalių elementus (pleištines išdrožas, kakliukus, mauoklį), taip pat kai kuriuos standartus (skaičiavimo metodika).
Pagal projekto vadovo pasiūlymus ir galimybes panaudoti unifikuoti surinkimo vienetai, detalės ir ruošiniai. Pagal galimybę ir techninius reikalavimus parinkau paviršių šiurkštumą, suleidimus, tolerancijas, kvalitetus. Kai kurių detalių gamybai nebuvo kelti reikalavimai padaryti jas tikslias, nes nuo to padidėtų produkcijos savikaina, o kokybė visai negerėtų ar nenukentėtų. Panašiai parinktas ir detalių šiurkštumas. Parinkau optimalius tarpus tarp detalių. Atsižvelgiau, kad tarpai nebūtų per maži, nes judėdamos detalės gali kliūti viena už kitos. Bet jie nėra ir per dideli, kad nepadidėtų gaminio matmenys ir masė. Mašinos besitrinančių paviršių tepimo sistema yra racionali, parinktas tinkamas plastinis tepalas ir industrinė alyva. Tinkamai eksploatuojant šios trąšų barstomosis tarnavimo laikas gali būti didesnis nei apskaičiuota. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-12
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis135.54 KB
Autoriusslikass
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2000 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word IVADAS [speros.lt].DOC
Microsoft Word Klausimas [speros.lt].doc
Microsoft Word KURSINIS_PROJEKTAS [speros.lt].DOC
 skleisti [speros.lt].dwg
 skleistuvas [speros.lt].dwg
Microsoft Word TURINYS [speros.lt].DOC
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą