Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Mašinų elementai (13)

Mašinų elementai (13)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Elektros variklio parinkimas. Planetinio reduktoriaus skaičiavimas. Kinematinis skaičiavimas. Pavaros naudingumo koeficientas. Sukabinimo stiprumo skaičiavimas. Pavaros geometrinis skaičiavimas. Guolių parinkimas. Guolių mazgai. Kai kurie konstrukciniai reduktoriaus elementai. Sraigto – veržlės pavaros skaičiavimas. Sraigto veržlės pavaros medžiagos ir leistinieji įtempimai. Frikcinės movos parinkimas. Tepalo parinkimas. Saugos ir ekologijos reikalavimas.

Ištrauka

Mašinų elementų disciplinoje nagrinėjami teoriniai mašinų tipinių detalių ir mazgų skaičiavimo pagrindai, t.y. tokių detalių ir mazgų, kurie montuojami įvairios paskirties ir įvairių konstrukcijų mašinose. Tokios detalės ir mazgai yra varžtai, sraigtai, veržlės, pleištai, krumpliaračiai, grandinės ir joms skirtos žvaigždutės, velenai, guoliai, movos ir kt.
Šiame kursiniame projekte projektuojama pavara bus skirta kelimo mašinai suproektoti. Kaip prototypa imu "РЭМ". Kadangi pavaros darbas vyks uždaroje patalpoje, turėtų būti tylus, pastovus, sklandus, be staigių šuolių ir t.t. O svarbiausias keliamas jam reikalavimas patikimumas ir saugumas. Sudarant šį mechanizmą buvo parinkti tokie įrenginiai: variklis → planetinis reduktorius → sraigto-veržlės pavara (V – P – SV).
Prieš pradedant skaičiavimus iš žinyno parenkami sudėtinių įrenginių naudingo veikimo koeficientai.

Visos pavaros apytiksliai naudingumo koeficiento reikšmei nustatyti orientaciniai imame:
sraigto – veržlės n.k. =0,20;
planetinio reduktoriaus n.k. =0,93;
n.k., įvertinantis nuostolius vienoje riedėjimo guolių poroje, =0,99.

Pavaros, kuriose kai kurie krumpliaračiai sukasi apie judan¬čias (besisukančias) ašis, vadinamos planetinėmis pava¬romis. Krumpliaračiai, esantieji ant besisukančios detalės, vadinami satelitais, o pati besisukanti detalė—vedikliu. Krumpliaračiai, kurių geometrinės ašys sutampa su vediklio ašimi, vadinami centriniais krumpliaračiais. Vediklio geometrinė ašis yra nejudama ir vadinama pagrindine ašimi. Grandys, kurios gali suktis apie pagrindinę ašį (vediklis ir krump¬liaračiai), vadinamos pagrindinėmis grandimis.

1. Krumpliaračių krumplių skaičiaus nustatymas.
Imame satelitų skaičių u = 3, kad gautume kompaktišką konstrukciją ir ap¬krovimas būtų tolygiai paskirstytas satelitams. Krumpliaračių krumplių skai¬čių išreiškiame lygtimis per z1 — varpo pavidalo krumplia¬račio krumplių skaičių ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-05
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis74.17 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Zubavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masinu elementai (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • L. Zubavičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą