Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Diržinės perdavos ir cilindrinio reduktoriaus su tiesiais krumpliais jėgos perdavimo įrangos projektavimas

Diržinės perdavos ir cilindrinio reduktoriaus su tiesiais krumpliais jėgos perdavimo įrangos projektavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Elektros variklio parinkimas ir kinematiniai skaičiavimai. Diržinės perdavos skaičiavimas. Krumplinės perdavos skaičiavimas. Apytikslis velenų skaičiavimas. Eskizinis komponavimas. Guolių parinkimas ir jų ilgaamžiškumo patikrinimas. Pleištų ir movų parinkimas ir patikrinimas. Reduktoriaus korpuso skaičiavimas. Reduktoriaus tepimas ir tepalai. Išvados.

Ištrauka

Tiesia krumplio cilindrinio reduktoriaus su diržine perdava projektavimą pasirinkau todėl, kad jame yra daug elementų: variklis, krumpliaračiai, velenai, guoliai, pleištai, movos, diržinė perdava, tepimo įrenginiai, tvirtinimo detalės. Reikia nustatyti ne tik jų matmenis, bet ir atlikti stiprumo, ilgaamžiškumo, įtempių patikrinamuosius skaičiavimus.
Darbo tikslas: gebėti pasirinkti perdavas, nustatyti detalių matmenis ir vaizduoti jas grafiškai.
Uždaviniai:
1. Atlikti įtaiso kinematinius skaičiavimus.
2. Suprojektuoti diržinę perdavą.
3. Suprojektuoti
Apie reduktorius ir jų skirstymą, ir panaudojimą rašė M. Pauza ( 1996 m. )
Perduodant sukamąjį judesį, reduktoriai sumažina varomojo veleno kampinį greitį ir padidina sukimo momentą. Krumplinės arba sliekinės pavaros, sudarančios atskirą agregatą, vadinamos reduktoriumi. Tai krumplinės, sliekinės, planetinės, banginės, arba mišriosios pavaros. Dažniausiai mašinų gamyboje naudojami reduktoriai, mažinantys varomojo veleno kampinį grei¬tį ir didinantys sukimo momentą. Jie montuojami transporto, kėlimo mašinose, staklėse, prietaisuose arba kaip tarpinis mechanizmas tarp jėgos šaltinio (variklio) ir vartotojo (darbo mašinos).
Reduktoriai klasifikuojami pagal perdavos tipą, laips¬nių skaičių, velenų tarpusavio padėtį ir jų padėtį erd¬vėje, reduktorių tvirtinimą. Svarbiausias reduktoriaus požymis yra perdavos, tipas. Pagal tai jie skirstomi į cilindrinius krumplinius (tiesiakrumpliai, įstrižakrumpliai, ševroniniai), kūgi¬nius krumplinius (tiesiakrumpliai, įstrižakrumpliai, kreivakrumpliai), kūginius-cilindrinius krumplinius, sliekinius (cilindrinius, globoidinius), planetinius (cilindrinės, kūginės pavaros), banginius (pavara su tam¬priuoju krumpliaračiu).
Reduktoriai pagal laipsnių skaičių skirstomi į vie¬nalaipsnius, dvilaipsnius ir daugialaipsnius. Bendros paskirties reduktoriai dažniausiai būna vienalaipsniai, dvilaipsniai ir trilaipsniai.
Atsižvelgiant į velenų tarpusavio, padėtį, reduktoriai skirstomi į bendraašius (krumpliniai dvilaipsniai, pla¬netiniai, banginiai), su lygiagrečiomis" geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai ir daugialaipsniai cilindriniai krumpliniai, dvilaipsniai sliekiniai), su susikertančiomis geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai kūginiai krump¬liniai), su susikryžiuojančiomis geometrinėmis ašimis (vienalaipsniai ir dvilaipsniai sliekiniai, krumpliniai sraigtiniai, hipoidiniai).
Pagal velenų padėtį erdvėje reduktoriai būna su horizontaliais, velenais, su vertikaliu varomuoju ve¬lenu, su vertikaliu varančiuoju velenu, su vertikaliais velenais ir universalūs. Jie klasifikuojami ir pagal kitokius požymius - pa¬gal, paskirtį: bendrosios ir specialios paskirties; pagal naudojimo sąlygas: dirbti normalaus ir nenormalaus kli¬mato sąlygomis (tropikai, kalnai ir kt.); pagal greitaeigiškumą, amžių ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-25
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis214.28 KB
Autoriusevaldas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dirzines perdavos ir cilindrinio reduktoriaus su tiesiais krumpliais jegos perdavimo irangos projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą