Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Mašinų gamybos projektas

Mašinų gamybos projektas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įmonės planavimas. Gamybos techninis ir technologinis paruošimas. Detalės gamybos technologinio proceso projektavimas. Detalės technologiškumo analizė. Ruošinio parinkimas. Technologijos procesų parinkimas. Detalės technologinio kelio sudarymas. Technologijos procesų skaičiavimas (darbo sąnaudų, operacijai detalei bei programai skaičiavimas), įrengimų, įtaisų bei įrankių parinkimas. Vieno operacinio proceso parametrų apskaičiavimas. Darbininkų, darbo vietų, įrengimų poreikio, įmonės gamybinių. ir negamybinių padalinių plotų skaičiavimas. Darbo vietų išplanavimas ir komponavimas, įrengimų bei įrangos išdėstymas. Įtaiso projektavimas. Detalės tvirtinimo schemos parinkimas. Įtaiso konstrukcijos parinkimas. 3 Įtaiso konstrukcijos parinkimas. Detalę veikiančių bei tvirtinimo jėgų skaičiavimas. Įtaiso tikslumo skaičiavimas. Įmonės vadybos, darbo organizavimo, saugos ir ekologijos klausimai. Įmonės vadyba ir darbo organizavimas. Darbų sauga įmonėje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė rinkos ekonomika diktuoja kitokias sąlygas nei planinė ekonomika. Šiuo metu teikiamos paslaugos atspindi vartotojų poreikius, t.y. paklausą ir pasiūlą, tiek vidaus, tiek ir užsienio rinkoje. Taip pat labai svarbus kriterijus techniniai reikalavimai.
Lietuvoje buvo daug pastatytų stambių gamyklų, daug pajėgių specializuotų remonto dirbtuvių. Jos vykdė planus, mažai dėmesio skyrė kokybės gerinimui, todėl prastai gaminama ar suremontuota detalė netenkino pirkėjo lūkesčių, nes gaminį tekdavo greitai remontuoti savo jėgomis ar gražinti garantinio aptarnavimo įmonei. Šitaip dirbtinai tik didėjo gamybos programos ir pajėgumai. Dabartinėje situacijoje viso to rezultatas yra vidutiniškai ar mažai apkrautos gamyklos, dirbtuvės, nepanaudoti jų plotai. Gamyba šiuo metu praktiškai yra "mirusi", kai kur gaminami vienetiniai gaminiai.
Vakarų šalių patirtis rodo, kad perspektyviausios yra mažos specializuotos įmonės. Jos turi šiuolaikinę gamybos įrangą, pajėgios atnaujinti įrangą bet kuriuo metu. Jų gyvavimą įtakoja tai kad jos neturi daug darbuotojų, o esami yra aukštos kvalifikacijos. Jiems mokami geri atlyginimai ir jie nekeičia darboviečių pirmai progai pasitaikius. Mažos ir vidutinės įmonės, būdamos savarankiškos, yra glaudžiai susijusios rangoviniais ryšiais su stambiomis kompanijomis. Jos vykdo pastarųjų užsakymus tiksliais terminais ir griežtai pagal užsakymų reikalavimus. Savo ruožtu stambiosios kompanijos rūpinasi mažų ir vidutinių įmonių, vykdančių užsakymus, gamybos techniniu lygiu.
Smulkių ir vidutinių įmonių pranašumai:
- nedideli atstumai iki vartotojų;
- greičiau pritaiko naujas technologijas;
- spartus gamybos pertvarkymas naujai produkcijai gaminti;
- atsižvelgimas į vartotojo poreikius.
Ekonominiai veiksniai, kurie sąlygoja smulkių įmonių privalumus yra šie:
- paklausos veiksnys;
- greitas reagavimas į rinkos pasikeitimus;
- klientų pažinimas;
- rinkos artumas ir pigi produkcija;
- greičiau išnaudojamas personalas ir įrengimai;
- mažesnis atsargų kiekis;
- mažesnis jų administracinės valdymo išlaidos.
Taip pat reikia atsižvelgti ir į psichologinius ir socialinius veiksnius, smulkusis verslas traukia žmones, taip patenkinamas noras būti nepriklausomiems, galimybė pasiekti tikslą, realizuoti technines ir dalykines idėjas, pelno siekimas.
Mažos įmonės aktyviai atlieka tyrinėjimo ir kitus gamybos techninio paruošimo darbus, greitesni mokslo ir technikos laimėjimų įdiegimo tempai, greičiau panaudojama jų pačių parengta pažangi technologija, technika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis114.94 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masinu gamybos projektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą