Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Krumpliastiebinė vairavimo sistema su hidrauliniu stiprintuvu (reduktorius)

Krumpliastiebinė vairavimo sistema su hidrauliniu stiprintuvu (reduktorius)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kvalifikacinis praktikos darbas. Vairo reduktoriaus paskirtis. Vairo reduktoriaus sandara. Vairo reduktoriaus veikimas. Vairo reduktoriaus panaudojimas. Vairavimo sistemos paskirtis. Vairavimo sistemos sandara. Vairavimo sistemos veikimas. Vairavimo sistemos techninė priežiūra. Vairavimo sistemos gedimų nustatymas ir pašalinimas. Vairo pavaros reguliavimo darbai. Grafinė dalis. Žmonių sauga darbe ir aplinkos apsauga.

Ištrauka

1. Vairo reduktoriaus paskirtis:

Vairo reduktorius turi net kelias savo paskirtis ir jos visos yra skirtos palengvinti vairavima ir leisti pajusti daugiau komforto vairuotojui.
Pirmoji paskirtis būtų pakeisti vairo perdavimų skaičių, antroji – sumažinti vairo svirties svyravimus, trečioji – sumažinti vairo trapecijos svyravimus, ir paskutinė – neperduoti vaituojamųjų ratųreakcijos jėgų vairui.

2. Vairo reduktoriaus sandara:

Krumpliastiebinis vairo reduktorius sudarytas taip:
jo korpuse įstatytas krumpliaratis su įstrižais krumplais. Jis sujungtas su krumpliastiebiu. Spyruoklės veikiamas laikiklis stumia krumpliastiebį prie krumpliaračio. Dėl to šiame reduktoriuje nėra laisvumų. Tuo pačiu metu dėl slydimo trinties tarp laikiklio ir krumpliastiebio slopinamos smūginės jėgos ir jos neperduodamos vairuj.
1. korpusas, 2. krumpliastiebis, 3. krumpliaratis, 4. apsauginis gaubtas, 5. vaito velenas, 6. skersinė vairo trauklė, 7. spyruoklė, 8. laikiklis, 9. Y profilis.

Krumpliastiebinio vairo reduktoriaus privalumai:

1. lengvai grįžta į neutralią padėtį,
2. puikiai palaiko automobilio judėjimą tiesia linija.

3. Vairo reduktoriaus veikimas.

Sukant vairo rata į vieną ar kitą pusę yra atitinkamai sukamas ir krupliaratis su įstrižais krumplaiais, kuris atitinkamai paslenka krumpliastiebį, o krumpliastiebis sujungtas skersinėmis vairo trauklėmis pasuka ratus į norimą pusę ir tokiu būdu automobilis yra visiškai kontroliuojamas nepriklausomai nuo kelio dangos ar važiavimo greičio.
Pasukus vairą, pristumiami valdymo stūmuokliai ir alyva nukreipiama į viena iš darbinių ertmių. Kita darbinė ertmė sujungiama su baku. Pasukus vairą priešinga kryptimi, alyva nukreipiama į kitą darbinę kamerą.

4. Vairo reduktoriaus panaudojimas.

Vairo reduktoriai montuojami visuose automobiliuose, kurie turi vairą. Išskyrus tuos, kurių vairo pavara yra hidraulinė ir senovinius automobilius, vikšrinę techniką.

5. Vairavimo sistemos paskirtis.

Vairavimo sistemos paskirtis yra pasukti vairuojamuosius ratus, gražinti juos į neutralia padėtį, palengvinti vairuojamųjų ratų pasukimą.

6. Vairavimo sistemos sandara.

Krumpliastiebinė vairavimo sistema su hidrauliniu stiprintuvu sudarytas iš šių elementų:
didelio slėgio siurblys, įsiurbimo žarna, bakelis, vairo pavara, valdymo skirstytuvas, vairo velenas, darbo cilindras, didelio slėgio žarna, grįžtamoji linija. (Pavizdyje nėra demonstruojamo didelio slėgio siurblio, įsiurbimo žarnos, didelio slėgio žarnos, bakelio, grįžtamosios linijos). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis121.45 KB
Autoriusstroika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus siuvėjų ir automechanikų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Krumpliastiebine vairavimo sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus siuvėjų ir automechanikų mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą