Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Buldozeris su pasukamu verstuvu

Buldozeris su pasukamu verstuvu

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Apdorojamo grunto fizinės ir mechaninės savybės. Bendros žinios apie gruntus. Apdorojamo grunto fizinės ir mechaninės savybės. Mašinos paskirtis, klasifikavimas. Konstrukcinės schemos. Darbo procesas. Vystymosi tendencijos. Mašinos paskirtis, klasifikavimas. Konstrukcinės schemos. Darbo procesas ir vystymosi tendencijos. Darbo padargas. Valdymo sistemos. Darbo padargo sąveika su gruntu, veikiančių jėgų schema. Traukos skaičiavimas. Darbinio ir transportinio greičio parinkimas. Variklio galingumo nustatymas. Variklio išvystoma traukos jėga. Traukos patikrinimas pagal sankabumą. Buldozerio judėjimo galimybės patikrinimas. Bazinės mašinos parinkimas. Našumo skaičiavimas. Masės centro radimas. Mašinos stovumo įvertinimas. Išilginis stovumas. Skersinis stovumas. Skaičiuojamosios padėties parinkimas. Darbo padargų darbinių apkrovų radimas. Fiksuojamo piršto atsparumo skaičiavimas. Priedai (.dwg byla: pasukamas verstuvas specifikacija, surinkimo brėžinys, fiksavimo pirštas, detalės mazgas).

Ištrauka

Bendrosios žinios. Žemės kasimo ir transportavimo mašinomis gruntas atski¬riamas nuo masyvo, paimamas ir transportuojamas į iškrovimo vietą. Jų darbo ypatumas tas, kad gruntas kasamas veikiant bazinės mašinos važiuoklės traukos jėgai.
Žemės kasimo ir transportavimo mašinos skirstomos į peilines (buldozeriai, auto-greideriai), kaušines (skreperiai) ir mašinas su papildomu transportavimo įrenginiu (elevatoriniai greideriai, grunto drožtuvai).
Buldozeriai efektyvūs tada, kai gruntas transportuojamas nedideliais atstumais - iki 100 m. Šiam procesui reikia daugiau energijos, palyginti su skreperiais. Be to, dalis transportuojamo grunto nubyra ir šie nuostoliai tiesiai proporcingi trans¬portavimo nuotoliui.
Apskritai racionalų žemės kasimo ir transportavimo mašinų taikymą lemia ribotas grunto transportavimo nuotolis. Skreperius su vikšrine važiuokle ekonomiškai tiks¬linga naudoti, kai transportavimo nuotolis neviršija 300-500 m, su ratine važiuokle -3000-5000 m.
Elevatoriniai greideriai ir grunto drožtuvai paslenka gruntą per transporterio (konvejerio) siekį arba mestuvo numetimo nuotolį. Palankiausias autogreiderių grunto perstūmimo nuotolis siekia keletą dešimčių metrų.
1 m3 žemės darbų grunto kasimo ir transportavimo mašinomis kaina tomis pačiomis sąlygomis, palyginti su vienakaušiu ekskavatoriumi su transporto priemo¬nėmis, yra mažesnė. Tačiau ekskavatoriai yra universalesni, gali atlikti gerokai daugiau grunto apdorojimo operacijų, kasti sunkiuosius (stiprius) gruntus, dirbti pel¬kėtose vietose.
Skreperius nereikėtų naudoti rišliesiems ir lipniesiems gruntams kasti. Eleva-torinius greiderius netikslinga naudoti raižytose vietovėse. Buldozeriai, kaip universali mašina, naudojama visų rūšių statybos darbams.
Geri žemės kasimo ir transportavimo mašinų techniniai bei ekonominiai rodikliai, o daugeliu atvejų ir technologinis būtinumas sukuria palankias jų plėtotės perspek¬tyvas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-14
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.4 MB
Autoriusaivariz
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V.Bartulis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimas Verstuvas [speros.lt].dwg
Microsoft Word Buldozeris su pasukamu verstuvu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. V.Bartulis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą