Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Volinis trupintuvas

Volinis trupintuvas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Kelių mašinų kursinis projektas. Įvadas. Volinio trupintuvo pagrindinių parametrų skaičiavimas. Užgriebimo kampo skaičiavimas. Veleno apsisukimo dažnumo skaičiavimas. Volinio trupintuvo detales veikiančios jėgos. Elektros variklio galingumas. Diržinė pavara. Diržinė pavaros skaičiavimas. Diržuose veikiančios jėgos ir įtempimai. Pavaros ilgaamžiškumo skaičiavimas. Veleno skaičiavimas. Atraminių reakcijų radimas. Leistinieji įtempimai. Spyruoklių skaičiavimas. Krumplinė pavara. Jėgos, veikiančios susikabinime. Kontaktinių įtempimų skaičiavimas. Krumpliaračio pagrindinių parametrų skaičiavimas. Guolių skaičiavimas. Techninė darbo sauga voliniam trupintuvui. Išvados. Priedai (.dwg byla: Brėžinys Volinis trupintuvas bendras vaizdas, velenas, specifikacija).

Ištrauka

Voliniai trupintuvai yra skirti trupinti įvairias medžiagas tokias kaip anglis, uolienos, gipsas, koksas, kalkės, skalūnas, uolienų liekanas ir kitas mineralines medžiagas. Voliniai trupintuvai pagal konstrukciją gali turėti vieną, du ar net daugiau volų, gali būti su amortizuojančiais guoliais ar be jų. Volų paviršius gali būti įvairus, priklausomai nuo to, kokia medžiaga yra trupinama.
Gali būti lygus arba dantytas. Voliniai trupintuvai tinkamiausi antrinėms arba tretiniams trupinimo operacijoms. Šie trupintuvai yra ekonomiški, paprastai valdomi ir nesudėtingos konstrukcijos, nereikalaujantys didelės priežiūros. Voliniai trupintuvai gali turėti tiek diržines, tiek krumpliaratines pavaras, taip pat vieną arba du elektros variklius, priklausomai nuo konstrukcijos. Gautas po trupinimo gabalo dydis gali būti reguliuojamas, reguliuojant esamą tarpą tarp volų. Montuojamos spyruoklės apsaugo trupintuvą nuo pažeidimų, kurie gali kilti patekus į trupintuvą nesutrupinamoms medžiagoms. Dažniausiai volinio trupinimo laipsnis lygus 4. Volinių trupintuvų pranašumas yra tas, kad trupinant kyla mažai dulkių, bei gaunamas tikslus, norimas gabalo dydis. Tobulinant volinius trupintuvus, saugumui užtikrinti, galima naudoti ne tik amortizuojančias spyruokles, bet ir hidrauliką.
Voliniai tinkamiausi antrinėms arba tretiniams operacijoms. Voliniai trupintuvai gali turėti tiek diržines, tiek krumpliaratines pavaras, vieną arba du elektros variklius, priklausomai nuo konstrukcijos. Gautas po trupinimo gabalo dydis gali būti reguliuojamas, reguliuojant esamą tarpą tarp volų. Montuojamos spyruoklės apsaugo trupintuvą nuo pažeidimų, kurie gali kilti patekus į trupintuvą nesutrupinamoms medžiagoms.

1. Pagal būgnų tvirtinimo būdą :
a) vienas būgnas gali tik suktis, antras suktis ir keisti padėtį pirmo būgno atžvilgiu;
b) abu būgnai su paslankiomis būgno ašimis;
c) vieno būgno trupintuvas su neslankia būgno ašimi.
2) Pagal būgno konstrukciją:
a) su lygiais būgnais
3) Pagal veikimo principą:
a) trupinantys spaudimu;
b) trupinantys spaudimu ir trintimi;
c) trupinantys skėlimu arba tempimu;
d) trupinantys spaudimu ir daliniu smūgiu.
4) Pagal būgnų skaičių:
a) vieno būgno;
b) dviejų būgnų;
c) trijų būgnų;
d) keturių būgnų;
e) penkių būgnų.
5) Pagal pavaros tipą:
a) su krumpliaratine pavara;
b) su individualia diržine pavara;
c) su kardanine pavara;
d) vieno diržo pavara, perduodant sukimo momentą abiem būgnams.
Dažniausiai yra naudojami trupintuvai su viena pora paslankių ir viena pora nepaslankių guolių. Tokio tipo trupintuvuose guoliai yra įtvirtinti kreipiančiosiose. Trupintuvai su visais paslankiais būgnais naudojami retai dėl savo sudėtingos konstrukcijos.
d) su dantytais būgnais
c) su lygiais sraigtiniais būgnais
b) su briaunuotais būgnais
Būgniniai trupintuvai dažniausiai yra naudojami antriniam (smulkiam ir vidutiniam) trupinimui. Jais smulkinamos klintys, kreida, anglis, lauko špatas, o taip pat lipnios medžiagos. Cemento gamyklose būgniniai trupintuvai naudojami minkštų medžiagų, tokių kaip molis, kreida, smulkinimui.
Būgniniai trupintuvai skirstomi pagal šiuos požymius: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-13
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis683.3 KB
Autoriusaivariz
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. J.Jurevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Volinis trupintuvas [speros.lt].doc
 Breziniai [speros.lt].dwg
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc.dr. J.Jurevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą