Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Buldozeris: specialiosios važiuoklės kursinis projektas

Buldozeris: specialiosios važiuoklės kursinis projektas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Specialiosios važiuoklės kursinis projektas. Užduotis. Mašinos atliekamų technologinių operacijų analizė. Darbinio veleno pavaros tipo parinkimas. Darbo sąlygų ir mašinos pravažumo analizė, varytuvo tipo parinkimas. Transmisijos elementų parinkimas, pagrindinių parametrų parinkimas. Pasipriešinimo jėgos. Reikalinga traukos jėga, sukimo momentas. Reikalingas darbinis ir transportinis greitis. Variklio parinkimas. Transmisijos perdavimo skaičius, schema. Sankabos perduodamas sukimo momentas, sankabos tipas. Pavarų dėžės tipas, galingumo skirstymas, perdavimo skaičiai. Pagrindinės pavaros tipas ir perdavimo skaičius. Varančiųjų ratų (žvaigždučių) spindulys, maksimalus sukimo momentas. Varytuvo komponavimas ir pagrindinių parametrų skaičiavimas. Vikšro piršto atsparuminis skaičiavimas. Priedai (.dwg brėžiniai: Transmisijos kinematinė schema, Viksro pirštas, Specifikacija).

Ištrauka

Buldozeriai - grunto kasimo ir transportavimo mašina, kurią sudaro bazinė mašina - traktorius ir valdomasis verstuvas su peiliu. Ji skirta gruntui pjauti, perstumti ir lyginti sluoksniais. Gruntas nuo masyvo atskiriamas peiliu, sukaupiamas prieš verstuvą ir stumiamas grunto paviršiumi judant buldozeriui, kurį stumia traktoriaus traukos jėga.
Pagal užduotas darbo sąlygas, buldozeriu bus sukasami pylimai, lyginamos aikštelės ir nestatūs šlaitai, iškasamos ir užkasamos tranšėjos, kanalai, iškasos, paviršiuje perstumiamos ir išlyginamos įvairios statybinės medžiagos.
Tokiomis darbo sąlygomis buldozeriui dirbant, bus reikalingas nedidesnis, kaip 2,9 km/h darbinis greitis ir nedidesnis, kaip 11 km/h transportinis greitis. Buldozeriui reikalingi velenų sūkiai negali būti didesni 52515 aps/min.
Pagal verstuvo tvirtinimo prie traktoriaus būdą buldozeriai būna nepasukamieji ir pasukamieji. Atsižvelgdamas į užduotą darbo padargo sumontavimo vietą ir darbo sąlygas, parenku pasukamąjį buldozerį. Nepasukamieji buldozeriai gali stumti gruntą tik savo judėjimo kryptimi, o pasukamieji, kai verstuvas pasuktas įstrižai, - ir skersai mašinos judesiui (1 pav.). Jie yra gerokai universalesni, o kai kuriais atvejais (pavyzdžiui, pripilant tranšėją grunto) ir našesni. Pasukamieji buldozeriai gali pakreipti verstuvą ir vertikaliojoje plokštumoje (7 - 12°), tai leidžia atlikti jų paviršiaus profiliavimo darbus.

a - verstuvas sumontuotas stačiu kampu judėjimo krypčiai (nepasukamasis verstuvas); b - verstuvas pasuktas mašinos išilginės ašies atžvilgiu; 1 - šoniniai pylimėliai; 2 - grunto dalelių judėjimo trajektorijos kylanti atšaka; 3 - krintanti atšaka;  - griebimo kampas

Pagal važiuoklės tipą buldozeriai skirstomi į vikšrinius ir ratinius. Atsižvelgdamas į užduotas darbo sąlygas, buldozeriui parenku vikšrinę elastingą važiuoklę (2 pav.), nes vikšras geriau kopijuoja dirvos paviršių.
Pagal verstuvo valdymo schemą skiriami hidraulinio bei lyno ir skrysčių valdymo buldozeriai. Atsižvelgdamas į verstuvo tvirtinimo prie traktoriaus būdą ir darbo sąlygas parenku hidraulinio valdymo buldozerį, nes tokie buldozeriai gali kasti gerokai sunkesnius gruntus. Kai verstuvas valdomas lynu ir skrysčiais, į gruntą jį gilina tik nuosavo svorio jėga. Hidraulinio valdymo verstuvas gilinamas į gruntą priverstinai naudojant apie 40 % bazinės mašinos svorio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis443.58 KB
Autoriusaivariz
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buldozeris [speros.lt].doc
 Transmisijos kinematine schema [speros.lt].dwg
 Viksro pirstas [speros.lt].dwg
 Specifikacija [speros.lt].dwg
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą