Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Variklio D50 kuro purkštuvo remonto technologinis procesas

Variklio D50 kuro purkštuvo remonto technologinis procesas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Variklio D50 kuro purkštuvo konstrukcija ir sudedamos dalys. Gedimo priežasčių ir charakterio analizė. Kuro purkštuvo remonto darbų technologinis grafikas. Išlaidų darbo užmokesčiui skaičiuotė. Darbų saugos reikalavimai, atliekant remonto darbus. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe išnagrinėtas dizelinio variklio D50 kuro purkštuvo konstrukcija, veikimas ir dažniausiai atsirandantys gedimai. TP-3 ir esant visų rūšių einamųjų remontų metu, purkštuvai yra išardomi tam kad patikrinti kuro išpurškimo kokybę. Purkštuvai pagrindine skirti betarpiškam kuro įpurškimui į cilindrą. Išpurškimo pablogėjimas dažniausiai atsiranda dėl purkštuko fiksavimo kūgio hermetizacijos sutrikimo, ir dėl adatos užstrigimo purkštuko korpuse. Blogai išpurkštas kuras pilnai nesudega, todėl dalis jo patenka į alyvą, dėl ko susidaro nuodegos ant stūmoklio ir žiedų. Išorinis požymis rodantis, kad purkštukas blogai išpurškia kurą yra padidėjęs dūmų išsiskyrimas dyzelio veikimo metu.

Nuėmimas ir išrinkimas purkštuvo. Norint nuimti purkštuvą, reikia nuo jo atjungti vamzdelius ir atsukti pritvirtinimo veržles. Kai purkštuvą išima iš cilindrinio dangčio, tada iš jo lizdo išima varinį sandarinimo žiedą. Prieš bet kokį išrinkimą yra atliekamas kiekvieno purkštuvo patikrinimas stende. Atlikus TP3 ir TP1, tvarkingus purkštuvus gražina neišrinkinėtus atgal į dyzelį.
Variklio D50 kuro purkštuvą (1 pav.) išrinkinėja tokia eilės tvarka: atleidžia kontveržlę 5 ir truputi atsuka (išsuka) reguliavimo varžtą 6, atsuka kamštį 4. Išima iš korpuso detales: spyruoklės lėkštes 3, spyruoklę 2 ir strypą 1. Atsuka veržlę 11 ir išima purkštuką. Išvalo išimtas detales.

Būklės kontrolė ir detalių remontas
1. Purkštukas. Purkštuvo darbingumas pagrinde priklauso nuo purkštuko būklės. Dažniausiai pasitaikantys gedimai yra: fiksavimo kūgio hermetiškumo praradimas, dilimas precizinių paviršių, išpurškimo angų užsikimšimas ir dilimas.
• Fiksavimo kūgio hermetiškumą nustato apipresavimo pagalba, kai stende atliekamas purkštuvo veikimo patikrinimas. Kaip parodo patirtis, atliekant kiekvieną TP3 dėl šio gedimo iki 15% purkštuvų tenka išrinkinėti ir remontuoti.
• Purkštukų precizinių paviršių dilimas pagrinde atsiranda, dėl kure pasitaikančių abrazyvinių dalelyčių. Apie šį dilimą, kaip ir apie plunžerinių porų detalių dilimą sprendžia remdamiesi sandarumu. Sandarumo ribai mažėjant, tai yra didėjant tarpui tarp adatos ir korpuso, didėja kuro nuotėkis tarp jų. Leistini purkštukų sandarumo dydžiai pateikti brėžinyje.
Tinkamo purkštuko detalių preciziniai paviršiai yra veidrodiniai su lygiu atspindžiu su vos pastebimais štrichais. Tokios poros adata išsikišusi iš purkštuko korpuso 1/3 ilgio (pasvirusi 45º kampu link horizontaliosios linijos) ir nepriklausanti nuo savo svorio nusileidžia į savo vietą esant bent kokiam pasisukimui aplink savo ašį. Purkštuko preciziniais paviršiais detalės turinčios sukibimo, brėžio ir kitus vizualiai pastebimus defektus pakeičiamos kitomis.
• Išpurškimo angų užsikimšimas ir dilimas. Praeinamasis pjūvis išpurškimo angų mažėja dėl nuodegų susikaupimo ant galiuko tūtinio antgalio esant kuro nutekėjimui. Angų dilimas atsiranda, kai purkštuvas išpurškia srovę kuro, kuriame yra smulkių abrazyvinių dalelyčių. Kuro srovės greitis siekia 300 m/s. Kitimas išpurškimo angų praeinamojo pjūvio sukelią neigiamą įtaką purkštuvo kuro padavimo procesui. Jo padidėjimas sukelia slėgio sumažėjimą ir tolesnį kuro įpurškimo tęstinumą. Tuo tarpu angų užsikimšimas sukelia atvirkštinį poveikį kuro padavimo procesui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-01
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis49.33 KB
Autoriusromas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasM. Orlovskij
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasP. Vileišio geležinkelio transporto fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Variklio D50 kuro purkstuvo remonto technologinis procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • M. Orlovskij
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą