Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Aušinimo sistemos diagnostika

Aušinimo sistemos diagnostika

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Diagnozuojamojo objekto paskirtis, veikimo principas. Diagnozavimo priemonių apžvalga. Aušinimo sistemos diagnostika. Aušinimo sistemos pagrindiniai gedimo požymiai. Aušinimo sistemos pagrindinių dalių techninė priežiūra ir gedimų diagnozavimas. Vandens siurblio dirželis. Termostatas. Aušinimo sistemos plovimas. Aušinimo skysčio temperatūros jutiklis. Aušinimo skystis. Aušinimo sistemos silpniausios vietos. Aušinimo sistemos radiatorius. Aušinimo sistemos ventiliatorius. Aušinimo sistemos sandarumo tikrinimas.

Ištrauka

Aušinimo sistema reikalinga šilumai nuvesti nuo labiausiai įkaitusių variklio detalių ir optimaliai jų temperatūrai palaikyti. Jei variklis nebūtų aušinamas, labai įkaistų alkūninio ir dujų skirtymo mechanizmų detalės, jos butų blogiau tepamos. Be to, varikliui perkaitus, cilindrai blogiau prisipildytų oro ar mišinio, o karbiuratoriniuose varikliuose darbinis mišinys ne laiku savaime užsidegtų. Taip pat nepageidautina variklį peraušinti, nes ant cilindrų sienelių imtų kondensuotis degalai, darbinis mišinys butų blogiau paruošiamas, užtruktų degimas. Peraušintame variklyje padidėja tarpeliai mazgų sujungime, ir detalės sparčiau dyla.
Priverstinėje aušinimo sistemoje skystį cirkuliuoti verčia išcentrinis vandens siurblys D ( 1 pav. ). Jis ataušintą skystį iš radiatoriaus H apatinio bakelio tiekia į variklio bloko ir cilindrų aušinimo ertmes A ir B, o karštą skystį pro termostatą C nukreipia į viršutinį radiatoriaus bakelį. Šioje aušinimo sistemoje yra mentinis ventiliatorius E. Jei sistema pripildoma vandens, tai garai ir vandens perteklius, varikliui šylant, išleidžiami į atmosferą, o jei antifrizu, - jie gali būti nukreipiami kondensuotis į plėtimosi bakelį G.

Termostatas reikalingas greičiau aušinimo skysčiui įšilti, užvedus variklį, ir automatiškai palaikyti jo temperatūrą optimaliose ribose. Jautrus temperatūros pokyčiui gali būti skystas arba kietas.
Termostatą sudaro korpusas 2 ( 2 pav. ) su angomis, balionėlis 6, vožtuvai 3 ir 5 su spyruoklėmis. Balionėlis kartu su vožtuvais gali slankioti strypu 7, apgaubtu guminiu intarpu 8. Kitoje balionėlio dalyje yra užpildas 4. Kol vandens temperatūra aušinimo sistemoje žemesnė negu 75 - 78ºC, spyruoklė 1 sandariai prispaudžia pagrindinį vožtuvą 5 prie korpuso 2 lizdo. Tuomet pagrindinis vožtuvas 5 uždaryttas ir nepraleidžia vandens į radiatorių. Papildomas vožtuvas 3 lieka uždarytas, ir vanduo iš cilindrų galvutės aušinimo ertmių, aplenkdamas radiatorių, pro termostato korpuso 2 šonines praleidimo angas patenka į siurblį. Kai vandens temperatūra aušinimo sistemoje pakyla iki 80ºC ir daugiau, balionėlyje esantis cerezinas lydosi ir plėsdamasis spaudžia guminį intarpą 8. Šis slegia strypą 7 ir, nugalėdamas spyruoklės 1 pasipriešinimą, pastumia balionėlį su vožtuvais 3 ir 5 aukštyn. Tuomet pro pagrindinio vožtuvo 5 ir korpuso 2 lizdo žiedinį plyšį dalis vandens patenka į radiatorių, o kita dalis sugrįžta į vandens siurblį. Kai vandens temperatūra pakyla iki 90 - 95ºC, pagrindinis vožtuvas visiškai atsidaro, o papildomas vožtuvas 3 uždengia praleidimo angas į siurblį, ir visas vanduo teka pro radiatorių ( 2 pav., b ). Varikliui auštant, vyksta atvirkščias procesas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos konspektas
KategorijaMechanika
TipasKonspektai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis2.36 MB
Autoriusgedas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ausinimo sistemos diagnostika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą