Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Dvitaktis vidaus degimo variklis

Dvitaktis vidaus degimo variklis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Mechanizmų ir mašinų teorijos kursinis projektas. Kursinio projekto užduotis. Įrenginio schema ir veikimo principas. Skriejiko-slankiklio mechanizmo sintezė ir analizė. Skriejiko-slankiklio mechanizmo struktūrinė analizė. Skriejiko-slankiklio mechanizmo sintezė. Skriejiko-slankiklio įėjimo grandies vidutinio kampinio greičio, dydžio ir krypties nustatymas. Skriejiko-slankiklio mechanizmo dinaminė analizė. Dinaminės analizės tikslas ir uždavinys. Mechanizmo dinaminės analizės skaičiavimo algoritmo sudarymas. Skriejiko-slankiklio mechanizmo charakteristikos. Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė. Išėjimo grandies išorinė apkrova. Mechanizmo dinaminis modelis ir judesio lygtis. Dinaminio modelio parametrų skaičiavimas. Mechanizmo dinaminė sintezė ir analize grafiniu būdu. Rezultatų palyginimai. Skriejiklio-slankiklio mechanizmo kinematinė analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas planų metodu. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas analiziniu metodu. Rezultatų palyginimas. Skriejiklio-slankiklio mechanizmo jėginė analizė. Jėginės analizės tikslas ir uždaviniai. Skriejiklioo-slankiklio mechanizmo jėgų analizė kinetostatiniu metodu. Rezultatų palyginimas.

Ištrauka

Dvitaktis vieno cilindro vidaus degimo variklis verčia šiluminę energiją, išsiskiriančią degant kuro ir oro mišiniui, į mechanine ir suka elektros srovę gaminančio generatoriaus rotorių. Pagrindinis variklio mechanizmas yra skriejiklio-slankiklio mechanizmas (a pav.) , kuris slankiojantį stūmoklio 3 judesį, per švaistiklį 2 transformuoja į sukamąjį alkūninio veleno (skriejiko) 1 judesį.
Variklio stūmoklio (slankiklio) judėjimo ciklas atitinka vieną pagrindinio (alkūninio) veleno apsisukimą. Slėgio cilindre kitimo priklausomybę nuo stūmoklio padėties ir judėjimo krypties vaizduoja indikatorinė diagrama (b pav.). jos fazės:
acz’ – įleidimas ir degiojo mišinio suslėgimas, z’zb – degimas ir plėtimasis, zbac – išleidimas ir praputimas. Indikatorinę diagramą apibūdinančius parametrus žinant, galima apskaičiuti slėgį cilindre bet kuriai stūmoklio padėčiai.
Svirtinis mechanizmas yra neašinis skriejiko-slankiklio mechanizmas.
Mechanizmo laisvių skaičiaus nustatymas:
Wp = 3n – 2p1 – p2;
W – mechanizmo laisvių skaičius parodo keliom grandim rekia suteikti judesio dėsnį,
kad kitų mechanizmo grandžių judesiai būtų apibrėžti;
n – judomų grandžiė skaičius;
p1- vieno laisvio kinematinių porų skaičius;
p2 – dviejų laisvių kinematinių porų skaičius.
Wp = 3•3 – 2•4 = 1.

Pagal Asūro Artobolevskio klasifikavimo sistemą svirtinis mechanizmas sudarytas iš:
Įėjimo grandies (skriejiklio) ir diados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis290.49 KB
Autoriusrobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvitaktis vidaus degimo variklis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą