Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Mechaninio apdirbimo technologijos

Mechaninio apdirbimo technologijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Ruošinių parinkimas dviem skirtingiems gamybos tipams. Užlaidų dviem paviršiams analitinis skaičiavimas, likusiems paviršiams užlaidų parinkimas. Detalės mechaninio apdirbimo kelio projektavimas. Pjovimo režimų ir techninio normavimo skaičiavimas. Ruošinio pastatymo apdirbimui staklėse schemų sudarymas. Kursinio darbo išvados.

Ištrauka

Mašinų gamybos technologija, kaip technologijos mokslų šaka, nagrinėja mašinų gamybos techninių procesų dėsningumus, atskirų detalių gamybos technologinius procesus ir tų detalių sujungimo į gaminį – mašiną procesus. Šioje disciplinoje kalbama apie gamybos priemones – jų taikymą ir naudojimo būdus, apie gaminių kokybę, darbo našumą bei ekonomiškumą, nagrinėjama, kaip racionaliau ir ekonomiškiau gaminti mašinas.
Mašinų gamyboje dominuoja mechaninis apdirbimas ir surinkimas.
Ruošinys – pusfabrikatis arba paruoštos medžiagos gabalas, iš kurio gaminama detalė. Metalo gabalas, iš ,kurio formuojamas mišinys vadinamas pirminiu ruošiniu.
Gaminys – daiktas, gautas pasibaigus paskutinei jo gamybos operacijai. Tai gali būti mašina, prietaisas arba net detalė.
Detalė - tai pirminis gaminio elementas, kuris neturi išardomų dalių. Ji gali būti pagaminta ir iš kelių medžiagų, taip pat gali būti padengta kito metalo sluoksniu ar dažais; pavyzdžiui, metalinis guolio įdėklas gali būti išlietas antifrikcine medžiaga.
Detalė, pogrupis arba grupė,nuo kurios pradedamas surinkimas, vadinama bazine.
Konstrukcija vadinama technologiška, kai ji paprasta, gaminys patogiai, lengvai ir pigiai pagaminamas, atitinka funkcinę paskirtį. Detalės konstrukcijai keliami šie reikalavimai:
• mechaniškai apdirbami detalės paviršiai turi būti kuo mažesni ir kuo plonesnis nuimamas medžiagos sluoksnelis;
• detalė turi būti pakankamai standi, kad jai būtų galima taikyti intensyvius apdirbimo režimus;
• detalės forma parinktina tokia, kad detalę būtų galima gerai ir greitai įtvirtinti, kad būtų patogu prieiti prie paviršių pjovimo įrankiais;
• Jei patogių bazavimo paviršių nėra, reikia padaryti ruošiniuose dirbtines bazes – prielajas.
Parenkant konstrukciją, atsižvelgiama į gamybos būda. Konstrukcija, laikoma technologiška vienetinėje gamyboje, esant serijinei gamybai, gali būti mažiau technologiška.
Detalių ir ruošinių geometrinis panašumas yra svarbus veiksnys darbo našumui didinti. Ekonomiška detales gaminti tiesiog iš pirminės žaliavos, pavyzdžiui, lieti jas tikslaus liejimo būdu iš spalvotųjų metalų lydinių, gaminti iš plastmasių.
Mūsų kursiniame projekte bus skaičiuojamas ir paprašomas stebulės gamybos procesas smulkiaserijinei (30vnt.) ir stambiaserijinei (45000vnt.) gamybai. Stebulė – įvairios paskirties ir naudojimo detalė ( galima montuoti ant veleno ir pan. paskirties detalių užtikrinant jų geresnį funkciškumą ). Jos gaminimo procesas nėra sudėtingas ir labai brangus, yra gana paprastai apdirbama, nenaudojamos specialios staklės, tačiau kai kuriems paviršiams apdirbti naudojami specialūs įrankiai, taip pat paprastai pastatoma staklėse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis36.5 KB
Autoriusivas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.S. Baskutis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mechaninio apdirbimo technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.S. Baskutis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą