Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Ignalinos atominės elektrinės sistemų panaudojimo naujoje atominėje elektrinėje galimybių studija

Ignalinos atominės elektrinės sistemų panaudojimo naujoje atominėje elektrinėje galimybių studija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263
Aprašymas

Santrumpų sąrašas. Lentelių, paveikslų, schemų ir priedų, sąrašas. Įvadas. Ignalinos atominės elektrinės vaidmuo šalies ekonomikai. Ignalinos atominės elektrinės pasauliniai resursai. Ignalinos atominės elektrinės reaktorius. Reaktoriaus struktūra bei konstrukcija. Reaktoriaus funkcijos ir teikiama nauda šaliai. Ignalinos atominės elektrinės stratifikacija. Ignalinos atominės elektrinės saugumas. Radiacinė apsauga. Naudojamas branduolinis kuras. Kontainmento palaikymas. Teorinis trečiojo reaktoriaus modelis. Statistiniai duomenys. Ignalinos atominės elektrinės sistemų panaudojimas naujoje atominėje elektrinėje studija. Atominės elektrinės sistemų panaudojimo ir saugojimo analizė. Kuro perkrovimo sistemos perspektyvos. Turbogeneratoriai. Elektrinės kontrolės ir valdymo sistemos vertinimas. Reaktoriaus valdymo ir apsaugos sistema. Reaktoriaus technologinės kontrolės sistemos konjunktūra. Senųjų atominės elektrinės sistemų panaudojimas naujuose resursuose. Ekonominiai ištekliai. Nauda, privalumai ir trūkumai. Lietuvos energetikos žaliavos ateičiai. Energijos ištekliai. Energijos gamyba ir suvartojimas. Energijos balansas ir disbalansas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Atrandant šios energijos įsisavinimo būdus prireikė daugelio žmonių pastangų. Pats radioaktyvumo reiškinys buvo netyčia buvo atrastas prancūzo Henri Becquerelio, palikusio stalčiuje su fotoplokštelėmis truputį urano druskos. Išryškinęs plokšteles jis pamatė, kad jos yra apšviestos. Po keleto eksperimentų paaiškėjo, kad plokštelę apšvietusias daleles spinduliuoja pats uranas. Dar po poros metų Marie ir Pierre Curie iš rūdos išskyrė naują cheminį elementą radį, kuris nustebino visus mokslininkus, nes nuolat, be jokios regimos priežasties generavo šilumą bei visai nelauktai virsdavo kitais elementais.

Temos problematika. Metams bėgant fizikai sukaupė vis daugiau žinių apie atomų sandarą, bet tai, kaip reikėtų gaminti ir naudoti atomuose sukauptą energiją nepasidarė aiškiau. Taip buvo iki 1938 m., kuomet du vokiečiai Otto Hahnas ir Fritzas Strassmanas nesurado urano atomų branduolių skilimo. Uraną sudaro du izotopai: U235 ir U238. Mokslininkai aptiko, jog tuomet, kai į U235 atomą pataiko neutronas, jis skyla perpus, o šio proceso metu išsiskiria didžiulis energijos kiekis. Dar daugiau, skylant branduoliui išsilaisvina nauji neutronai, galį skaldyti kitus atomus ir sukelti grandininę reakciją. Galiausiai išsiskiria tiek daug energijos, kad ją jau galima naudoti elektros gamyboje arba, blogesniu atveju, kuriant atominę bombą.

Darbo dalykas: Ignalinos Atominės elektrinės sistemos ir jų panaudojimas.

Darbo objektas: Ignalinos Atominės elektrinės sistemų priskirtinumas mokslo tyrimams, jų vertinimas bei analizavimas, svarbių elementų bei apsektų išskaidymas.

Darbo tikslas: ištirti, kakia naudos gali atnešti Ignalinos Atominės elektrinės sistemų panaudojimas naujoje atominėje elektrinėje, kurių resursų yra reiklalaujama.

Darbo uždaviniai: nustatytam tikslui pasiekti išskiriami sekami tokie aspektai:
• Nustatyti atominės energijos svarbą šalies ekonomikai;
• Apžvelgti Ignalinos atominės elektrinės saugumą;
• Atlikti atominės elektrinės sitemų panaudojimo ir saugojimo analizė;
• Įrodyti Ignalinos atominės elektrinės sistemų naudingumą bei išskirtinumą;
• Aptarti senųjų atominės elektrinės sistemų panaudojimą naujuose resursuose;
• Įgyvendinti energetikos vaidmens svarbumo šalyje tyrimą;

Metodika. Šis darbas yra tarpdisciplininio pobūdžio. Jis apima energetikos, mechanizafcijos, teisės, politologijos, ekonomikos, tarptautinių santykių ir kitas sritis.
Tyrimui naudojamas kiekybinis ir kokybinis Ignalinos atominės elektrinės tyrimo metodas, taip pat lyginamosios analizės metodas, kuriuo pagalba bus siekiama atlikti vertinimą ir palyginimus;
Plačiausiai taikomas sisteminės analizės metodas, kuriuo siekiama įvertinti Ignalinos atominės elektrinės saugumą.
Empiriniu metodu siekiama įvertinti, kaip yra apsaugomos Ignalinos atominės elektrinės sistemos.
Teleologinis metodas padės geriau atskleisti Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių, pozicijas atominiu elektrinių atžvilgiu.

Naudojama literatūra. Diplominiame darbe naudojami tarptautiniai (Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos) ir Lietuvos Respublikos teisės aktai; Lietuvos ir užsienio teisės, sociologijos, politologijos ir su energetika susijusi (taip pat ir kitų mokslų) literatūra; internetinių periodinių leidinių, puslapių ir forumų pateikiama informacija ir tekstai; atlikto JTO, ES ir kitų tarptautinių visuomeninių organizacijų bei Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir ministerijų interneto svetainiu tyrimų, susijusių atominių elektrinių saugojimu.
Darbas sudarytas iš santraukos lietuvių ir anglų kalbomis, santrumpų sąrašo, įvado, keturių pagrindinių dalių ir pabaigos. Įvade pateikiamas temos aktualumas, darbo problema, darbo objektas, dalykas, keliami tikslas ir uždaviniai, o taip pat darbo metodika, hipotezė, naudota literatūra ir šaltiniai.
Baigiamąją dalį sudaro išvados ir rekomendacijos bei darbe naudotos literatūros sąrašas.
Visi skaičiavimai pateikiami IAE verslo plano, kuris faktiškai yra elektrinės ekonominės ir finansinės veiklos strategija, kontekste. Taikant ekonominį vertinimo metodą pateikiami patikslinti skaičiavimai, įvertinantys branduolinės energetikos konkurencingumą makroekonominiu požiūriu. Šio skaičiavimo rezultatai įrodo, kad branduolinės jėgainės tęstinumas leistų išvengti milijardinių nuostolių valstybiniu mastu. Žymų poveikį makroekonomikai lemia energijos tiekimo saugumo, ekologinės bei socialinės problemos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMechanikos diplominis darbas
KategorijaMechanika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis60 puslapių 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.6 MB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ignalinos atomines elektrines sistemu panaudojimo naujoje atomineje elektrineje galimybiu studija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 60 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą