Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Mechanika>Pavarų skaičiavimas (4)

Pavarų skaičiavimas (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Aiškinamoji - skaičiuojamoji dalis. Pagrindinės pavaros grandinės parametrų skaičiavimas ir jos elementų parinkimas. Variklio parinkimas. Srovės daviklio parinkimas. Greičio daviklio parinkimas. Jėgos transformatoriaus parametrų skaičiavimas ir parinkimas. Ventilių parametrų skaičiavimas ir jų parinkimas. Slopinamųjų droselių skaičiavimas ir jų parinkimas. Pagrindinės grandinės parametrų skaičiavimas. Srovės reguliatoriaus skaičiavimas. Greičio reguliatoriaus skaičiavimas. Funkcinės schemos sudarymas. Struktūrinės schemos sudarymas. Statinių ir dinaminių charakteristikų skaičiavimas. Statinių paklaidų skaičiavimas. Principinės elektrinės schemos sudarymas Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu pramonėje labai sparčiai automatizuojami įvairūs technologiniai procesai ir įrenginiai. Kaip rašoma [3] atsiranda vis daugiau bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Visos šios problemos yra sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras.
Automatinė elektros pavara yra elektromechaninis įrengimas, skirtas procesų elektrifikavimui ir automatizavimui ir sudarytas iš keitiklio, variklio, perdavimo mechanizmo ir valdymo sistemos. Iš perdavimo mechanizmo mechaninė energija patenka gamybos mechanizmams. O valdymo sistema įgalina suformuoti reikiamas visos sistemos statines ir dinamines savybes.
Visose automatinėse elektros pavarose galima išskirti dvi dalis – energetinę ir informacinę. Energetinę dalį sudaro galios keitiklis, variklis ir mechaninė grandis, o informacinę dalį sudaro mechanizmo ir pavaros kintamųjų davikliai, informacijos apdorojimo įtaisai ir energetinės pavaros dalies valdymo signalų bei komandų formavimo įtaisai. Energetinė dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Informacinė dalis valdo šį energijos perdavimo procesą pagal mechanizmo ir pavaros kintamųjų nustatymo bei apdorojimo parametrus arba veiklos optimizavimo kriterijus.
Greta svarbiausios funkcijos - suteikti judesį įvairiems pavieniams arba technologinio proceso susietiems mechanizmams – automatinės elektros pavaros atlieka daugybę lokalinės automatizacijos funkcijų, priklausančių nuo konkretaus mechanizmo paskirties technologiniame procese. Automatinės pavaros vykdo mechanizmų paleidimo ir stabdymo operacijas, reguliuoja ir stabilizuoja jų greitį, sukimo momentą, nustato judamųjų dalių padėtį ir t.t.
Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros - tai sudėtingi elektrotechniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, techninės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieningą visumą. Automatinės elektros pavaros turi dideles tobulinimo galimybes. Tokių pavarų tobulinimas gali būti atliekamas tobulinant elementinę bazę, parenkant optimalias struktūras bei valdymo algoritmus, bei panaudojant pigesnę gamybos technologiją.
Šiuolaikinėse pavarose naudojami patys naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Būtent dėl to naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti nuo neekonomiškų bei triukšmingai judesį perduodančių mechaninių grandžių, prailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos trukmę, pagerinti gamybos įrenginių operatorių darbo sąlygas.
Elektros pavaros mūsų šalyje yra didžiausios elektros energijos vartotojos. Jos suvartoja, t.y. perduoda mechaninės energijos pavidalu technologiniams įrenginiams apie 60 visos šalyje gaminamos elektros energijos. Dėl to yra labai svarbu kuo racionaliau parinkti pavaros tipą, jos valdymo sistemos struktūrą bei elementus, kad būtų kuo galima mažesniais energijos nuostoliais patenkinti technologinio mechanizmo ar proceso poreikiai.
Šio kursinio projekto tikslas - išmokti projektuoti automatizuotas elektros pavarų valdymo sistemas. Tai padaryti yra labai svarbu, nes elektros pavaros mūsų šalies pramonėje, yra labai plačiai taikomos įvairiuose technologiniuose procesuose bei įrenginiuose.
Kuriant elektros pavarų automatinio valdymo sistemas, suteikiančias pavaroms reikalingas savybes, reikia gerai pažinti valdymo objektą – elektromechaninę sistemą. Atliekant valdymo sistemos statinių ir dinaminių savybių analizę ar sintezę, projektuojant valdymo sistemas pagal pageidaujamas gauti automatinės pavaros funkcijas bei jų kokybės kriterijus, taikomi elektros pavarų ir valdymo teorijos principai ir metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-08-04
DalykasMechanikos kursinis darbas
KategorijaMechanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis138.21 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavaru skaiciavimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą